4/10/2020
جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹
پزشکان چینی فصلی بودن «کرونا» را رد کردند

پزشکان چینی فصلی بودن «کرونا» را رد کردند

متخصصان و پزشکان چینی هشدار دادند هنوز هیچ شواهدی وجود ندارد که تایید کند ویروس کرونا یک ویروس فصلی است و مانند ویروس آنفولانزا با فرارسیدن فصل گرما کم‌اثر یا نابود می‌شود.

اعتمادآنلاین| «ژونگ نانشان» پزشک برجسته چینی که در سال 2003 نیز ویروس سارس را برای اولین بار شناسایی کرده بود روز گذشته اعلام کرد کرونا با آنفولانزا تفاوت‌های زیادی دارد و بررسی‌های او و همکارانش نشان می‌دهد که اگر چه ویروس کرونا در مقایسه با سارس و مرس کمتر کشنده است، اما بسیار مسری‌تر است و همین مساله مقابله با آن را به شدت دچار مشکل می کند.

 

در شرایطی که نرخ مرگ‌و‌میر کرونا حدود یک درصد است، این رقم در مورد سارس و مرس به ترتیب به 10 و 30 درصد می‌رسد.

 

به گفته ژونگ نانشان هنوز شواهدی به دست نیامده که نشان دهد بیماری کرونا در آینده به یک بیماری عادی و قابل مهار مبدل می شود. هنوز علت شکل گیری و همه‌گیر شدن این ویروس مشخص نشده و مشخص نیست آیا ارتباطی بین این ویروس و تغییرات آب و هوایی و شرایط زیستی در حال تحول در کره زمین وجود دارد یا خیر.

 

از نظر این متخصص و همکاران او در مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در چین تنها راه مقابله با این مشکل رعایت نکات بهداشتی توسط مردم سراسر جهان با هدف بیمار نشدن آنهاست تا پزشکان با خرید وقت و زمان کافی بتوانند راه حل قطعی برای مقابله با این ویروس موذی بیابند.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها