4/8/2020
چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
ایجاد سامانه الکترونیکی تهیه ملزومات بهداشتی

ایجاد سامانه الکترونیکی تهیه ملزومات بهداشتی

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به ستاد مقابله با کروناویروس پیشنهاد کرد تا سامانه الکترونیکی تهیه ملزومات بهداشتی که از سوی جوانان فعال در سازمان‌های مردم نهاد تهیه شده است را مورد بررسی قرار دهد.

اعتمادآنلاین| محمد مهدی تندگویان با اشاره به اقدامات سازمان‌های مردم نهاد جوانان برای مقابله با شیوع کروناویروس در کشور گفت: یکی از این اقدامات ایجاد سامانه الکترونیکی تهیه ملزومات بهداشتی جهت مقابله با شیوع کروناویروس توسط جوانان خلاق استان ایلام در مرکز نوآوری و شکوفایی استان ایلام بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه جوانان ایلام سامانه فروش آنلاین اقلام بهداشتی را ایجاد کرده‌اند، اظهار کرد: با استفاده از این سامانه با اخذ کد ملی سهمیه فروش به هر شهروند مشخص شده و امکان سوءاستفاده در بازار اقلام بهداشتی گرفته می‌شود. پیشنهاد گسترش و بهره‌گیری از این سامانه به ستاد مقابله با کرونا ارسال می‌شود تا در صورت امکان به بازار فروش این اقلام مرتبط شود.

 

معاون امور جوانان با اشاره به اینکه با استفاده از این امکانات برای دولت نیز امکان نظارت بر خریداران و فروشندگان ایجاد می‌شود، اظهار کرد: از آنجایی که این سامانه در فضای مجازی فعال است، جلوی ترددهای شهروندان برای تهیه این اقلام نیز گرفته می‌شود.

 

به گفته تندگویان، تولید روزانه 100  تا 200 هزار عدد ماسک بهداشتی توسط تشکل‌های جوانان در کشور و ضد عفونی کردن مراکز عمومی توسط آنها از دیگر اقدامات این جوانان در مدت اخیر بوده است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها