4/2/2020
پنج شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
طراحی و تولید برانکارد و ویلچر برای حمل ونقل بیماران کرونایی

طراحی و تولید برانکارد و ویلچر برای حمل ونقل بیماران کرونایی

معاون بهداد ناجا از ابتکار عمل کارشناسان تجهیزات پزشکی و بهداشت بیمارستان الغدیر ناجا تبریز در طراحی و تولید برانکارد و ویلچر ایزوله فشار منفی ویژه حمل و نقل بیماران کرونایی خبر داد.

اعتمادآنلاین| به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "محمدرضا حسینی" ضمن قدردانی از همت و تلاش پزشکان و پرستاران مراکز درمانی ناجا که در این روزهای سخت شیوع بیماری کرونا، فشار کاری زیادی را در خدمت به بیماران تحمل می کنند، اظهار داشت: در این راستا کارکنان سایر بخش ها نیز همه همت و تلاش خود را برای کم کردن فشار کار و سهولت خدمات رسانی به کارکنان و بیماران به کار می بندند.

 

وی ادامه داد: طراحی و تولید برانکارد و ویلچر ایزوله فشار منفی، نمونه ای از همت و ابتکار عمل همکاران عزیزم در بخش های بهداشت و دارو و تجهیزات پزشکی بیمارستان الغدیر ناجا در تبریز است که با هدف رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و سایر بیماری های حاد تنفسی در بین کارکنان، بیماران و مراجعان بیمارستان انجام شد.

 

معاون بهداد ناجا با اشاره به این که برانکارد و ویلچر ایزوله در حمل و نقل بیماران کرونایی در بخش های درمانی و اورژانس  کاربرد دارد، خاطرنشان کرد: ویلچر ایزوله فشار منفی برای اولین بار طراحی و تولید شده و مشابه داخلی و خارجی ندارد و برانکارد ایزوله فشار منفی نیز  با کمتر از یک دهم هزینه نمونه مشابه داخلی طراحی و ساخته شده است.

 

دکتر حسینی در ادامه تفاوت و امتیاز مهم این ویلچر و برانکارد ایزوله را قابلیت فیلتراسیون بالای فضای بسته داخل آنها عنوان کرد و گفت: مکش هوای آلوده داخل ویلچر و برانکارد توسط دستگاه فیلتراسیون تعبیه شده در کاور سبب تصفیه مداوم هوای تنفسی بیمار در فضای بسته این برانکارد و ویلچر می شود.

 

معاون بهداد ناجا ایجاد فشار منفی (تصفیه هوای آلوده داخل کاور)، استقرار آسان بیمار، امکان ضدعفونی و گندزدایی و ممانعت از ایجاد مسیر آلوده در حد فاصل جابه جایی بیمار از اورژانس تا بخش ایزوله تنفسی و یا بخش های پاراکلینیک در موارد اجتناب ناپذیر مثل CT. Scan را از دیگر قابلیت ها و مزایای این ویلچر و تخت ایزوله برشمرد که تاثیر بالایی در پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری در محیط داخلی بیمارستان خواهد داشت.

 

منبع: ایرنا

 

 
 
  
  

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها