3/29/2020
یکشنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
نشست حضوری گروه «جی 7» لغو شد
به دستور ترامپ:

نشست حضوری گروه «جی 7» لغو شد

سخنگوی کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که نشست حضوری رهبران گروه «جی 7» که قرار بود به میزبانی آمریکا در ماه ژوئن برگزار شود، لغو خواهد شد.

اعتمادآنلاین| کاخ سفید روز پنج شنبه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نشست حضوری گروه «جی 7» را که قرار بود ماه ژوئن در کمپ دیوید برگزار شود، لغو خواهد کرد.

 

بنا به اعلام کاخ سفید، این نشست به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

 

«جود دییِر» سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای به رویترز گفت: «به منظور آنکه هر کشوری بر تمام منابع خود در جهت مقابله با چالش‌های بهداشتی و اقتصادی برخاسته از شیوع ویروس کووید -19 تمرکز کند و بنا به دستور رئیس جمهور ترامپ، لری کادلو مدیر شورای ملی اقتصاد و نماینده آمریکا در نشست سال 2020 گروه جی 7 به همتایان خود از کشورهای دیگر اطلاع داده است نشست رهبران گروه جی 7 که قرار بود به میزبانی آمریکا در ماه ژوئن و در کمپ دیوید برگزار شود، به صورت ویدئو- تِلِکنفرانس برگزار خواهد شد».

 

وی در ادامه افزود: «کاخ سفید همچنین به سایر اعضای گروه جی 7 اطلاع داده است که به منظور تداوم همکاری نزدیک، رئیس جمهور ترامپ در ماه‌های مه و آوریل از طریق ویدئو تلکنفرانس با رهبران این کشورها تشکیل جلسه خواهد داد».

 

منبع: مهر 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها