5/29/2020
جمعه، ۰۹ خرداد ۱۳۹۹
حمله مجدد نظامیان هندی به مسلمانان این بار در شهر لکهنو

حمله مجدد نظامیان هندی به مسلمانان این بار در شهر لکهنو

به دنبال تداوم اعتراضات مسلمانان در شهرهای مختلف هند به تصویب قانون تبعیض مذهبی، پلیس این کشور حمله به تجمعات را از سر گرفت.

اعتمادآنلاین| پلیس شهر لکهنو که از متفرق شدن مسلمانان به بهانه انتشار کرونا ناامید شده است حمله به تجمعات اعتراض آمیز آنها را از سر گرفت.

 

پلیس هند با اعزام دسته های تازه به میدان ساعت شهر لکهنو که تبدیل به مرکز اعتصابات ضد دولتی شده است معترضین را مورد ضرب و شتم قرار داد.

 

گزارش ها حاکی است در جریان سرکوب های تازه نظامیان هندی علیه مسلمانان تعدادی از بانوان مسلمان زخمی شدند.

 

پلیس با محاصره کرده معترضین در حال استفاده از خشونت علیه آنان است و گزارش هایی نیز مبنی بر استفاده از گاز اشک آور و گلوله های ساچمه ای علیه مردم هند وجود دارد.

 

پلیس پیش از حمله به اعتصاب کنندگان از آنها خواست به اعتراضات خود علیه دولت پایان دهند ولی وقتی با پاسخ قاطع و منفی آنها روبرو شد حمله را آغاز کرد.

 

معترضین هندی تاکید کردند: تا زمانی که دولت قانون تبعیض مذهبی که طبق آن به غیر هندی ها تنها به شرط مسلمان نبودن تابعیت هندی می دهد را لغو نکند دست از اعتراضات خود برنخواهند داشت.

 

این در حالی است که حمله هندوهای افراط گرا و نظامیان هندی در دهلی نو به تجمعات اعتراض آمیز بیش از 50 کشته برجای گذاشته و 400 نفر را نیز به شدت زخمی کرد.

 

دولت هند پیش از این قانونی به نام بازنگری تابعیت تصویب کرده و از تمام اتباع هندی می خواهد با طی مراحلی پیچیده تابعیت خود را اثبات کنند.

 

اجرای آزمایشی این قانون در آسام که منجر به باطل شدن تابعیت حدود 6 درصد از جمعیت این ایالت شد! نشان داد که بیش از همه مسلمانان هدف اجرای این قانون هستند.

 

دولت دهلی نو پس از آن قانون اعطای تابعیت به غیر مسلمانان را تصویب کرد و عملا راه خروج را برای مسلمانان باز کرده و راه ورود را بست.

 

برخی کارشناسان بر این باورند که اگر قانون بازنگری تابعیت در تمام هند اجرایی شود حداقل 150 میلیون نفر که اکثر آنها مسلمان هستند نمی توانند تابعیت خود را (تحت شرایط سخت دولت) اثبات کنند.

 

منبع: تسنیم

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها