4/1/2020
چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹
کلاهبردار 50 میلیارد ریالی دستگیر شد/ اعتراف به 40 فقره کلاهبرداری
فرمانده انتظامی کردستان:

کلاهبردار 50 میلیارد ریالی دستگیر شد/ اعتراف به 40 فقره کلاهبرداری

فرمانده انتظامی استان کردستان از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای که اقدام به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان سنندج کرده بود، خبر داد.

اعتمادآنلاین| سردار علی آزادی، اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان سنندجی به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان و ارائه شکایتی مبنی بر کلاهبرداری از آنان تحت عناوین مختلف توسط یکی از کلاهبرداران حرفه‌ای و سابقه دار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

او افزود: در بررسی‌های به عمل آمده و اظهارات مال باختگان مشخص شد متهم با عناوینی چون خرید و فروش خودرو، زمین، آپارتمان و به بهانه های مختلف اعتماد مال باختگان را جلب و پس از دریافت مبالع هنگفت، گوشی تلفن همراه خود را خاموش و پاسخگوی آنان نبود.

 

فرمانده انتظامی استان کردستان ادامه داد: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده و با راهنمایی مال باختگان و استفاده از بانک اطلاعاتی کلاهبرداران سابقه دار، هویت وی توسط ماموران شناسایی و و با اخذ نیابت قضائی طی یک عملیات پلیسی در یکی از شهرستان های استان آذربایجان غربی دستگیر شد.

 

سردار آزادی یادآور شد: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده و با ارائه شواهد و مدارک از سوی ماموران و مواجهه حضوری با تعدادی از مال باختگان متهم چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به بیش از 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از شهروندان سنندجی اعتراف کرد.

 

او با بیان اینکه تاکنون 40 شاکی در این پرونده شناسایی و به پلیس آگاهی فراخوانده شدند، بیان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها