4/9/2020
پنج شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹
سبقت مسمومیت با الکل از عدد مبتلایان به کووید19 در فارس

سبقت مسمومیت با الکل از عدد مبتلایان به کووید19 در فارس

تعداد افرادیکه دچار مسمومیت الکلی شده‌اند در استان فارس از عدد مبتلایان به کووید 19 پیشی گرفت و عدد قربانیان الکل نسبت به مرگ بر اثر کروناویروس چهار برابر شد.

اعتمادآنلاین| رئیس اورژانس فارس اعلام کرد که تا صبح چهارشنبه 6 فروردین 592 نفر در این استان بر اثر مصرف الکل مسموم شده‌ و از این تعداد 72 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

 

محمدجواد مرادیان گفت: متاسفانه مسمومیت با الکل طی روزهای گذشته تاکنون روندی افزایشی داشته و این روند همچنان ادامه دارد.

 

او ضمن ابراز تاسف از بی توجهی برخی شهروندان استان فارس به توصیه‌های بهداشتی و پزشکی، تاکید کرد که مصرف الکل هیچ تاثیری بر ابتلا به کووید 19 نخواهد داشت.

 

مرادیان همچنین خاطرنشان کرد که میانگین سنی افراد مسموم شده براثر مصرف الکل 20 تا  40 سال است و هم‌اینک تعدادی از این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

 

او تاکید کرد که مصرف الکل 70 درصد تنها برای ضدعفونی سطوح مناسب بوده و مصرف خوراکی این ماده سمی، بسیار خطرناک است و به مسمومیت، معلولیت و حتی مرگ می‌انجامد.

 

رئیس اورژانس فارس همچنین با بیان اینکه مرکز اورژانس 115 استان فارس از چهارم اسفند 98 تاکنون به 19 هزار و 996 نفر مشاوره تلفنی با علائم تنفسی داده است، گفت: اورژانس فارس 746 ماموریت مرتبط با کرونا انجام داده است.

 

مرادیان افزود: در این مدت تعداد 203 بیمار مشکوک به علائم کرونا ویروس به مراکز درمانی انتقال داده شده است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها