4/4/2020
شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
750 هزار میلیارد وام برای بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا
رئیس‌کل بانک مرکزی

750 هزار میلیارد وام برای بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده از کرونا

رئیس‌کل بانک مرکزی از پرداخت 750 هزار میلیارد ریال تسهیلات با نرخ ترجیحی 12 درصد به بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شیوع کرونا خبر داد.

اعتمادآنلاین| عبدالناصر همتی با اشاره به آسیب‌دیدگی بخش‌های اقتصادی کشور از شیوع ویروس کرونا، گفت: در جلسه امروز (پنج‌شنبه) ستاد اقتصادی دولت و بر اساس تاکید رئیس جمهور جهت ارائه راهکارهای اقتصادی لازم برای پشتیبانی از بخش‌های اقتصادی آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا بانک مرکزی در ایفای نقش و انجام رسالت تاریخی خود در این مقطع حساس پیشنهاد اعطای تسهیلات دو ساله بانکی با نرخ ترجیحی 12 درصد تا سقف 750 هزار میلیارد ریال را ارائه کرد که مورد تصویب قرار گرفت.

 

وی افزود: بانک مرکزی با تامین اعتبار لازم و با همراهی بانک‌های کشور این تصمیم مهم را در اسرع وقت عملیاتی و اجرایی خواهد کرد.

 

رئیس‌کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک‌های کشور همان‌طور که در شرایط سخت کرونایی، فداکارانه در خدمت مردم بوده و هستند و نزدیک به 30 نفر از بهترین همکاران‌شان را در جریان خدمت به مردم از دست دادند، در این ماموریت نیز که کمک به تداوم رونق تولید کالا و خدمات در کشور و حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده است، مسئولیت تاریخی خود را ایفا خواهند کرد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها