6/5/2020
جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
تحریم‌های آمریکا جان مردم ایران را به خطر انداخته است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

تحریم‌های آمریکا جان مردم ایران را به خطر انداخته است

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: ما برای مقابله با کرونا به اقلام بهداشتی و تجهیزات مراقبتی نیاز داریم که تحریم‌ها اجازه تامین آن را نمی‌دهد. اگر هم بتوانیم تامین کنیم نقل و انتقال پول با مشکل مواجه است لذا تحریم های آمریکا جان مردم ایران را به خطر می اندازد.

اعتمادآنلاین| مسعود گودرزی اظهار کرد: تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران خارج از قوانین و شئونات بشردوستانه است به خصوص در شرایط فعلی که آسیب‌های بسیاری را به مردم وارد می‌کند. البته که در طی سال‌های گذشته اقدامات مقامات آمریکایی عمدتا با فشار بر مردم ایران همراه بوده است.

 

وی با اشاره به ویروس کرونا در دنیا گفت: این ویروس جان انسان‌های بسیاری را گرفته و مردم در خطر هستند. لذا تهیه اقلام بهداشتی و لباس‌ها و تجهیزات مراقبتی ضروری است که ما به خاطر تحریم‌ها در تامین آن با مشکل مواجه شده‌ایم. اگر هم بتوانیم تامین کنیم نقل و انتقال پول برای وارد کردن این تجهیزات به کشور با مشکل مواجه است. لذا ادامه تحریم‌های آمریکا چیزی جز آزار و اذیت مردم ما نخواهد بود.

 

این نماینده مجلس با اشاره به مکاتبات مقامات جمهوری اسلامی برای لغو تحریم‌ها گفت: انتظار ما از کشورهای مستقل و آزاده آن است که به تحریم‌ها پایبند نباشند تا ما بتوانیم با کرونا مقابله کنیم. چون ادامه این روند جان مردم را به خطر می‌اندازد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها