1/20/2021
چهارشنبه، ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
شکارچیان گراز به زودی دستگیر می شوند
فرمانده یگان سازمان حفاظت از محیط زیست:

شکارچیان گراز به زودی دستگیر می شوند

فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست گفت: شکارچیانی که با استفاده از سگ های گله و نیزه اقدام به شکار یک راس گراز کرده و با نشر تصاویر در فضای مجازی باعث جریحه دار شدن افکار عمومی شده اند، شناسایی و به زودی دستگیر خواهند شد.

اعتمادآنلاین| سرهنگ جمشید محبت خانی اظهار داشت: فیلمی به تازگی در اختیار یگان حفاظت سازمان محیط زیست قرار گرفته که در آن چند نفر شکارچی متخلف با استفاده از سگ های گله و نیزه اقدام به شکار یک راس گراز به شیوه بسیار ناجوانمردانه کرده اند و تصاویر این عمل شقاوت آمیز در فضای مجازی منتشر شده و باعث جریحه دار شدن افکار عمومی شده است.

 

 وی افزود: تصاویر آزار و اذیت حیات‌وحش از طریق دوستداران طبیعت در اختیار این یگان قرار گرفته و با هماهنگی هایی که با پلیس فتای ناجا انجام دادیم و با توجه به اینکه تصویر متهمان کاملا در تصاویر واضح است، اقدامات لازم برای دستگیری این متخلفان در دستور کار یگان حفاظت سازمان محیط زیست قرار گرفته و به زودی این هنجارشکنان دستگیر خواهند شد.

 

 فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ارتکاب جرم و سلب حیات جانوران، فی‌نفسه زمینه‌ساز ارتکاب جرائم دیگر و بستر ناهنجاری‌های اجتماعی در جامعه است.

 

 سرهنگ محبت خانی اظهار داشت: جمعه گذشته هم تصاویری از کشتار بی رحمانه یک قلاده توله خرس قهوه ای در استان آذربایجان غربی به دست ما رسید که بلافاصله یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با همکاری بسیار خوب دستگاه قضایی، پلیس فتا و فرماندهی یگان مرزبانی توانستند در کمتر از 24 ساعت شکارچیان متخلف را دستگیر کنند.

 

 فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست در پایان گفت: با هماهنگی های خوبی که با نیروی انتظامی و پلیس فتا برقرار کردیم، هرگونه حیوان آزاری یا شکار جانوران وحشی که تصاویر آنها در فضای مجازی منتشر شود را رصد کرده و  متخلفان سریعا دستگیر و به مقامات قضایی تحویل خواهند شد و هیچگونه اغماضی در برخورد با شکارچیان متخلف وجود ندارد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها