10/25/2021
دوشنبه، ۰۳ آبان ۱۴۰۰
تعویق المپیک برنامه‌های مدون ما را هم تغییر داد
مربی تیم ملی کشتی فرنگی:

تعویق المپیک برنامه‌های مدون ما را هم تغییر داد

مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: در حال حاضر منتظر تصمیم اتحادیه جهانی در مورد اعلام زمان رقابت های گزینشی المپیک هستیم تا برنامه های خود را نسبت به آن تدوین کنیم.

اعتمادآنلاین|  بهروز حضرتی پور با بیان این مطلب افزود: تا قبل از اینکه المپیک به تعویق بیافتد، مقرر بود مسابقات کسب سهمیه در خردادماه برگزار شود و ما برنامه های فنی و تمرینی را متناسب با این مسابقات به کشتی گیران دادیم و با توجه به شیوع ویروس کرونا و لغو اردوها، ملی پوشان تمرینات خود را به صورت شخصی پیگیری می کردند.

 

وی ادامه داد: روش کار ما این بود با ایجاد گروه در فضای مجازی و ارائه تمرینات، هر یک از مربیان نیز چندین کشتی گیر را زیرنظر بگیرد و برنامه های تمرینی آنها را پیگیری کند و دنبال کردن روند تمرینی علیرضا نجاتی، مهدی محسن نژاد، مهدی علیاری، پژمان پشتام و مهدی فلاح برعهده من بود.

 

حضرتی پور تصریح کرد: با توجه به اینکه بازی های المپیک به مدت یکسال به تعویق افتاد، برنامه های فنی ما نیز تغییر پیدا کرد و منتظریم که اتحادیه جهانی کشتی در مورد زمان برگزاری رقابتهای گزینشی تعیین تکلیف کند.

 

وی افزود: با هماهنگی که با محمد بنا سرمربی تیم ملی انجام دادیم، یک برنامه هفتگی برای کشتی گیران تعیین کردیم تا بتوانند آمادگی خود را حفظ کنند و در ادامه نیز با توجه به شرایطی که پیش خواهد آمد، تصمیم گیری خواهیم کرد.

 

مربی تیم ملی در مورد اینکه آیا تعویق المپیک به نفع کشتی فرنگی ایران است یا خیر گفت: استارت اردوهای خود را قبل از مسابقات جام جهانی زدیم اما این رقابت ها لغو شد و به دلایلی برنامه های ما عقب افتاد و یک مقدار از فازهای آماده سازی تمرینی را از دست دادیم. تعویق المپیک را به فال نیک می گیریم چراکه زمان مناسبی را در اختیار ما قرار می دهد اما به شرطی که شرایط مهیا شده و تمرینات اردویی شروع شود و این موضوع می تواند اثرات خوبی در روند آماده سازی کشتی گیران جوان ما داشته باشد.

 

حضرتی پور در مورد شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: در مورد ویروس کرونا هیچ چیزی معلوم نیست و روند آن رو به رشد است و این موضوع بلاتکلیفی بوجود آورده است. اگر مردم رعایت کنند صددرصد می توان به نتیجه رسید. درحال حاضر از بین بردن کرونا در سایه همکاری و همدلی مردم به وجود می آید و در برخی از کشورها نیز نتیجه خوبی از این طریق حاصل شده است. البته در برخی از شهرهای خودمان هم رعایت کردند و شرایط بهتر شده است. جا دارد تشکر کنم از تمامی کسانی که بدون هیچ  چشمداشتی در این راه کمک می کنند و در خدمت شبکه بهداشت کشور هستند.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها