6/7/2020
یکشنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
سوءاستفاده غیرانسانی تل‌آویو از بحران کرونا علیه نوار غزه

سوءاستفاده غیرانسانی تل‌آویو از بحران کرونا علیه نوار غزه

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شرط ارائه کمک به نوار غزه برای مقابله با ویروس کرونا را بازگشت جنازه دو نظامی مفقود در این منطقه عنوان کرد.

اعتمادآنلاین| در حالی که نوار غزه برای حدود 13 سال است که تحت محاصره غیرانسانی رژیم صهیونیستی قرار گرفته و اکنون با سرایت ویروس «کووید19» به این منطقه با بحران کمبود تجهیزات درمانی مواجه شده، اما تل‌آویو سعی دارد از مسئله ارائه کمک به این منطقه به عنوان برگ چانه‌زنی استفاده کند.

 

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه ارسال هر گونه کمک پزشکی به نوار غزه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را به بازگشت جنازه دو نظامی مفقود در این منطقه در جریان جنگ سال 2014 مشروط کرد.

 

در نوار غزه که حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد، تا کنون 12 مورد ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده و این در حالی است که به گفته مسئولان درمانی محلی، فقط 96 دستگاه تنفسی در این منطقه موجود است.

 

به نوشته رویترز، «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی ادعا کرد: «وقتی از کمک انسانی به غزه صحبت می‌شود، اسرائیل هم کمک انسانی نیاز دارد که همان بازگشت جنازه [دو نظامی مفقود است]».

 

بنت همچنین افزود: «به نظر من، نیاز است که وارد گفت‌وگویی در سطح گسترده درباره نیازهای انسانی غزه و خودمان شویم. درست نیست که وقایع را از هم جدا کنیم».

 

رژیم صهیونیستی در حالی قصد گروکشی در موضوع بحران ویروس کرونا علیه نوار غزه را دارد که خود این رژیم با کمبود تجهیزات درمانی مواجه بوده و حتی مجبور شده یک کارخانه موشک‌سازی را به کارگاه تولید دستگاه‌های تنفسی تبدیل کند. 

 

در فلسطین اشغالی تاکنون 6092 مبتلا به ویروس کرونا و 26 مورد مرگ بر اثر ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها