6/5/2020
جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
تعطیلی کتابخانه‌های عمومی کشور تا 22 فروردین ماه‌

تعطیلی کتابخانه‌های عمومی کشور تا 22 فروردین ماه‌

نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا با صدور اطلاعیه‌ای کتابخانه‌های عمومی کشور را تا 22 فروردین ماه تعطیل اعلام کرد.

اعتمادآنلاین| با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تداوم طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری‌زا، کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور تا شنبه 22 فروردین ماه تعطیل اعلام شد.

 

از سوم اسفند تاکنون و در پنج مرحله با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همزمان با تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی، کتابخانه‌های عمومی نیز تعطیل شده اند.

 

بر این اساس بلافاصله پس از تعطیلی کتابخانه‌های عمومی و با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با نظارت نمایندگانی از نهاد، روند ضدعفونی کردن کتابخانه‌های عمومی کشور آغاز شد تا پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح، در زمان مقتضی کتابخانه‌های عمومی خدمت‌رسانی به مردم را از سر بگیرند.

 

دامنه فعالیت کتابخانه‌های عمومی کشور پس از 20 فروردین ماه منوط به تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا و تعلیق طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است که در زمان مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها