5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
کاهش 90 درصدی پروازهای داخلی
سخنگوی سازمان هواپیمایی خبر داد:

کاهش 90 درصدی پروازهای داخلی

 سخنگوی سازمان هواپیمایی از ادامه محدودیت‌های پروازی در مسیرهای اعلام شده تا قطع زنجیره شیوع کرونا خبر داد و گفت: کاهش پروازهای داخلی اکنون به 90 درصد رسیده است.

اعتمادآنلاین| محدودیت‌های پروازی همچنان قیمت بلیت هواپیما را در کف نگه داشته است و با وجود بازگشت مسافران نوروزی به شهرهای مبدا بلیت هواپیما در پایین ترین نرخ خود به فروش می‌رسد.

 

برای مثال در مسیر شیراز به تهران، برای امروز یکشنبه 17 فروردین بلیت شرکت هواپیمایی ایران ایر به نرخ 264 هزار تومان به فروش می‌رسد.هواپیمایی ایرتور نیز برای امروز بلیت مسیر مشهد به تهران را 270 هزار تومان به فروش می‌رساند، درحالی که مدت مشابه سال گذشته بلیت هواپیما در این مسیرها حدود یک میلیون تومان به فروش می‌رفت؛ با این حال خبری از استقبال سفر هوایی و خرید بلیت هواپیما نیست.

 

فرودگاه مهرآباد که هر سال در این ایام پذیرای روزانه 400 پرواز بود، اکنون روزانه بین 100 تا 120 پرواز دارد و بر اساس آمار اعلامی از سوی اداره کل فرودگاه مهرآباد، نشست برخاست هواپیماها در این فرودگاه در بازه زمانی 25 اسفند 98 تا 12 فروردین 99 کاهش 63 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

 

«رضا جعفرزاده» سخنگوی سازمان هواپیمای کشوری امروز (یکشنبه) از ادامه محدودیت‌های پروازی در مسیرهای اعلام شده خبر داد و گفت: تا اطلاع ثانوی محدودیت‌های داخلی ادامه دارد ضمن اینکه تلاش می‌شود مطابق تقاضای سفر پروازها برای جابجایی مسافران اختصاص یابد.

 

وی گفت: بر اساس آخرین آمارهای دریافت شده سفرهای هوایی مردم به بسیاری از استان‌ها حدود90 درصد کاهش پیدا کرده است که به دلیل توصیه‌ها مبنی بر قطع زنجیره کرونا و همچنین عدم ارائه خدمات به مسافران در مراکز سیاحتی و زیارتی تعداد مسافرت هوایی به شدت کاهش یافته است و این روند ادامه دارد.

 

جعفرزاده گفت:با این‌حال عملیات مربوط به غربالگری مسافران و همچنین ضدعفونی محیط ترمینال‌ها و سالن‌های مسافری در فرودگاه‌های کشور ادامه دارد.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها