5/7/2021
جمعه، ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
اجرای هر طرح جدید ترافیکی نیازمند تصویب ستادملی کرونا است
محمد تقی‌زاده معاون هماهنگی امور استانداری تهران:

اجرای هر طرح جدید ترافیکی نیازمند تصویب ستادملی کرونا است

معاون هماهنگی امور استانداری تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر بر اساس تصمیم ستادملی مقابله با کرونا طرح ترافیک و الودگی هوا لغو شده است افزود: جایگزینی هر طرح دیگری و یا اجرای طرح ترافیک نیازمند تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا است.

اعتمادآنلاین| محمد تقی‌زاده گفت: همانطور که روز گذشته شهردار تهران تاکید کرد «همه باید تابع تصمیمات ستادملی مقابله با کرونا باشند به این ترتیب در مورد اجرای طرح ترافیک بر اساس تصمیم ستادملی هر دو طرح ترافیک و کاهش الودگی هوا تا اطلاع ثانوی لغو است لذا اجرای این طرح‌ها و یا هر طرح دیگری مثل زوج و فرد با هر هدفی باید به تصویب ستادملی مقابله با کرونا برسد.

 

وی تاکید کرد: طبیعتا با توجه به لغو این طرح‌ها اخذ عوارض آن نیز معنا ندارد؛ شورا می تواند از طریق قانونی پیشنهاداتی به ستادملی کرونا بدهد اما اجرای هر طرحی باید در این ستاد ابتدا مصوب شود.

 

محمد علیخانی رییس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر تهران امروز در گفت‌وگویی ضمن اعتراض به عدم اخذ عوارض ورود به محدوده طرح ترافیک درپی شیوع کرونا ویروس گفته بود: برداشته شدن طرح ترافیک در تهران به معنای برداشته شدن سقف ورود به این محدوده است و بخشیدن عوارض این محدوده در اختیارات شورا است و برای اجرای چنین تصمیمی به شکل قانونی ابتدا باید شهردار تهران لایحه ای به شورا ارسال کند تا در مورد عوارض محدوده طرح ترافیک تخفیف یا بخشودگی اعمال شود.

 

وی همچنین از احتمال اجرای طرح زوج یا فرد با توجه به افزایش ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران خبرداده بود و گفته بود:  در جلسه روز گذشته کمیسیون پیشنهاد شد یا طرح ترافیک اجرا شود و یا اینکه طرح زوج و فرد را داشته باشیم که در هر دو صورت ساعت شروع طرح 8 صبح تا 4 بعدازظهر خواهد بود. همچنین برای ساکنین محدوده طرح کاهش آلودگی هوا و طرح ترافیک تسهیلاتی در نظر گرفته شده است به طوری که یک‌بار ورود و خروج رایگان در طرح داشته باشند که برای طرح زوج و فرد نیز به همین صورت خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها