7/10/2020
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹
طالبان به گزارش جدید سازمان ملل واکنش نشان داد

طالبان به گزارش جدید سازمان ملل واکنش نشان داد

طالبان به گزارش جدید دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان واکنش نشان داد و آمار اعلام شده در این گزارش را رد کرد.

اعتمادآنلاین| «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان به گزارش جدید دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان واکنش نشان داد.

 

در این ارتباط، طالبان اعلام کرده است که در این گزارش باز هم تلاش شده تا بر جنایات روزانه نیروهای آمریکایی و افغان در برابر غیرنظامیان سرپوش گذاشته شود.

 

سخنگوی طالبان همچنین با رد آمار و ارقام اعلام شده در گزارش دفتر سازمان ملل، افزوده است: در گزارش یوناما برخی از رویدادهایی که به طالبان منسوب شده بر اثر مین‌های کهنه و سابقه رخ داده و یا تلفات بر اثر خصومت‌های بین خود مردم بوده است.

 

به گفته مجاهد: بیشتر تلفات غیرنظامیان بر اثر بمباران کورکورانه، حملات موشکی بر روستاها و یورش‌های طرف مقابل به خانه‌های غیرنظامیان است که در گزارش یوناما با این موارد برخورد سطحی صورت گرفته است.

 

به تازگی، هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) در گزارش خود اعلام کرده است که در 3 ماهه نخست سال 2020 میلادی، بیش از 500 غیر نظامی در درگیری‌های این کشور کشته شده‌اند که 150 تَن از آنها کودک هستند.

 

این گزارش همچنین بر ضرورت تلاش هرچه بیشتر تمام گروه‌های درگیر جهت حفظ جان شهروندان افغان به ویژه با توجه به افزایش تهدید ناشی از بیماری کرونا، تاکید می‌کند.

 

همچنین، گزارش یوناما به مجروح شدن 760 غیرنظامی در 3 ماهه نخست سال 2020 اشاره می‌کند.

 

گفتنی است کشتار غیر نظامیان از ماه میلادی مارس و همزمان با آغاز مذاکرات آمریکا- طالبان، افزایش یافته است.

 

یوناما مسئولیت 39 درصد از تلفات غیر نظامیان را به طالبان، 13 درصد را به گروه تروریستی داعش و باقی آن را به عناصر نامشخص مخالف دولت نسبت داده است.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها