7/14/2020
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
هوای تهران در مناطق پرتردد نامطلوب است

هوای تهران در مناطق پرتردد نامطلوب است

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (10 اردیبهشت ماه) با افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا خواهد کرد و با کاهش تندی باد، پراکندگی آلاینده‌ها محدود و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

اعتمادآنلاین| بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در نخستین ساعات امروز (10 اردیبهشت ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش یافته است و به‌تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد کاهش پیدا خواهد کرد.

 

به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی و کاهش تندی باد، پراکندگی آلاینده‌ها محدود و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

 

هرچند در ساعات پایانی امروز (10 اردیبهشت ماه) با رشد ناپایداری جوی همراه با احتمال رگبار پراکنده و وزش باد، کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم این شرایط جوی تا صبح فردا (11 اردیبهشت ماه) احتمال می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول و پاک قرار بگیرد.

 

طی روز ادامه بارش و شرایط ناپایدار جوی همراه با وزش باد مؤثر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند بنابراین پیش‌بینی می‌شود تا اواخر وقت فردا (11 اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در وضعیت قابل‌قبول و پاک باقی بماند.

 

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته 59 و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون 58 و هوا در شرایط قابل قبول است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها