10/29/2020
پنج شنبه، ۰۸ آبان ۱۳۹۹
ادامه ساخت پروژه‌های «آواتار» و «ارباب حلقه‌ها» در نیوزیلند

ادامه ساخت پروژه‌های «آواتار» و «ارباب حلقه‌ها» در نیوزیلند

دولت ملی نیوزیلند پروتکل‌های ایمنی و سلامت کشور را تایید کرده که به معنی ادامه پروژه‌های ساخت فیلم و سریال بعد از توقف چند ماهه آن‌ها به خاطر پاندمی کرونا است.

اعتمادآنلاین| کمیسیون فیلم نیوزیلند تایید کرده که برخی از فیلمبرداری‌های سینمایی و تلویزیونی «از همین حالا با ایمنی در حال انجام هستند».

 

این می‌تواند راه را برای ادامه فیلمبرداری بزرگ‌ترین پروژه‌های این کشور از جمله دنباله‌های جیمز کامرون برای «آواتار» و مجموعه جدید «ارباب حلقه‌ها» محصول آمازون هموار کند.

 

کامرون و تهیه‌کننده‌اش جان لاندو مشغول فیلمبرداری عناصر لایو اکشن این دنباله‌های بودجه بزرگ بودند که پاندمی شکل گرفت. از آن موقع تا به حال آن‌ها در کالیفرنیا در حال کار برای تهیه بخش‌های مجازی فیلم بوده‌اند و با تیم جلوه‌های ویژه و دیجیتال همکاری می‌کنند.

 

توییتر رسمی «آواتار» تصویری از کامرون سر صحنه فیلمبرداری را در حال کارگردانی بازیگر فیلم در یک مخزن آبی منتشر کرده است. البته زمان و لوکیشن عکس مشخص نیست و باور می‌رود هنوز تیم کامرون به نیوزیلند بازنگشته باشد.

 

مراحل تهیه تمام دنباله‌های «آواتار» از سال 2017 آغاز شده و گفته می‌شود بودجه ترکیبی آن‌ها بیش از یک میلیارد دلار است.

 

اوایل امسال اعلام شد «آواتار 2» قرار است هفدهم دسامبر 2021 اکران بشود، قسمت بعدی دسامبر 2023 بیرون می‌آید، قسمت چهارم دسامبر 2025 به پرده‌ها می‌رسد و قسمت آخر دسامبر 2027 منتشر می‌شود.

 

گزارش شده که سریال ابربودجه «ارباب حلقه‌ها» آمازون مجبور شده صدها نفر از بازیگران و دست‌اندرکاران خود در وست آکلند را در اواسط مارس به خانه بفرستد. سریال در حال فیلمبرداری 2 اپیزود اول به کارگردانی جی‌ای بایونا بود و بیشتر فیلمبرداری‌ها انجام شده بود.

 

با استناد به کمیسیون فیلم نیوزیلند، حالا هر پروژه‌ای که می‌خواهد به کارش ادامه بدهد باید در پرتالی متعلق به وزارت بهداشت ثبت‌نام کند تا وزارت‌خانه بتواند همه چیز را ردیابی کند.

 

نیوزیلند یکی از بهترین پاسخ‌ها به کرونا ویروس را داشته و تا به حال تنها 1139 مورد ابتلا و 21 مرگ در کل کشور به ثبت رسیده است. این کشور به تدریج شروع به تسهیل تدابیر سفت‌وسخت قرنطینه کرده و انتظار می‌رود طی هفته‌های دیگر اجازه گردهمایی‌های بیش از 100 نفر هم داده بشود.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها