2/25/2021
پنج شنبه، ۰۷ اسفند ۱۳۹۹
وزیر صمت چرا برکنار شد؟

وزیر صمت چرا برکنار شد؟

رئیس‌جمهوری رحمانی، وزیر صمت را برکنار و مدرس‌خیابانی را به عنوان سرپرست منصوب کرد.

اعتمادآنلاین| حسن روحانی، رئیس‌جمهوری طی حکمی رضا رحمانی، وزیر صمت را برکنار کرد. گفته می‌شود دلیل برکناری وزیر صمت بی‌ثباتی روزهای اخیر در بازار خودرو، مشکلات اقتصادی و ... بوده است. رحمانی از 6 آبان ماه سال 97 مسئولیت وزارت صمت را به عهده گرفته و در حدود دو سال گذشته وزیر صمت بوده است.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری متن حکم رئیس‌جمهوری برای برکناری وزیر صمت به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی

 

براساس اصل 135 قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می‌نمایم.

 

انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.

 

توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، گفتنی است که در روزهای اخیر و با افزایش افسارگسیخته قیمت خودرو نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم علاوه بر تذکرهای متعدد اعلام کرده بودند که استیضاح رحمانی را کلید خواهند زد.

 

 

 

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها