7/14/2020
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
دور دنیا| شکار سوسک در سریلانکا جرم است
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

دور دنیا| شکار سوسک در سریلانکا جرم است

اینکه شما با چه روشی با سوسک‌های خانه خود برخورد می‌کنید تفاوتی ندارد، اما صید یا کشتن سوسک در سریلانکا جرم است و عامل آن زندانی می‌شود.

اعتمادآنلاین| اینکه شما با چه روشی با سوسکهای خانه خود برخورد می‌کنید تفاوتی ندارد، اما صید یا کشتن سوسک در سریلانکا جرم است و عامل آن زندانی می شود. یک گیاه‌شناس معروف روسی که برای تحقیق به سریلانکا سفر کرده است در جریان جمع‌آوری و عکس‌برداری از چند سوسک توسط مسئولان امنیتی این کشور دستگیر و زندانی شد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، الکساندر ایجناتینکو درجریان تحقیقات خود با تعدادی از سوسک‌های رنگی مرده برخورد کرد و بعد از تصویربرداری از آنها، تصاویر آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، اما روز بعد که برای یافتن گونه‌های دیگری از این سوسک‌ها به منطقه حفاظت‌شده نزدیک هتل محل اقامتش رفته بود توسط نیروهای امنیتی هتل توقیف و بعد از یافتن دو سوسک در جیبش به پلیس محلی تحویل داده شد.

 

این دانشمند روس بر اساس قوانین سریلانکا که اجازه صید و خارج کردن گونه‌های گیاهی و جانوری در حال انقراض کشور را نمی‌دهد محاکمه شد، ولی به دلیل تدابیر اتخاذشده برای مقابله با شیوع کرونا آزاد شده وتحت نظر باقی مانده است.

 

گفتنی است دولت سریلانکا برای صید و خارج کردن گونه‌های نادر گیاهی و جانوری این کشور مجازاتی تا 40 سال زندان در نظر گرفته است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها