7/12/2020
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
کرونا به اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بیش از سایر مشاغل آسیب زد/ یارانه این اقشار افزایش یابد
یک نماینده مجلس دهم:

کرونا به اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بیش از سایر مشاغل آسیب زد/ یارانه این اقشار افزایش یابد

یک نماینده مجلس با بیان اینکه  در شرایط بحران کرونا اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بیش از سایر مشاغل و دهک‌های جامعه آسیب دیده‌اند، اظهار داشت: معتقدم کمک‌ها و حمایت‌های دولت از کم‌درآمدها در شرایط بحران کرونا کافی نیست و این اقدامات باید تا مدت‌ها پس از مهار کرونا هم ادامه داشته باشد.

اعتمادآنلاین| یک نماینده مجلس با بیان اینکه  در شرایط بحران کرونا اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بیش از سایر مشاغل و دهک‌های جامعه آسیب دیده‌اند، اظهار داشت: معتقدم کمک‌ها و حمایت‌های دولت از کم‌درآمدها در شرایط بحران کرونا کافی نیست و این اقدامات باید تا مدت‌ها پس از مهار کرونا هم ادامه داشته باشد.
 

عبدالله رضیان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پیشنهاد جدیدی برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در شرایط بحران کرونا مطرح کرد و گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که همه مشاغل و صنوف از ناحیه شیوع بیماری کرونا دچار مشکلاتی شده‌اند. 

 

وی با بیان اینکه در شرایط بحران کرونا اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بیش از سایر مشاغل و دهک‌های جامعه آسیب دیده‌اند، اظهار داشت: معتقدم کمک‌ها و حمایت‌های دولت از کم‌درآمدها در شرایط بحران کرونا کافی نیست و این اقدامات باید تا مدت‌ها پس از مهار کرونا هم ادامه داشته باشد.


عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: بسیاری از مشاغل به صورت روزانه درآمد کسب می‌کنند؛ یعنی اگر کار آنها تعطیل باشد درآمدی نخواهند داشت، از طرف دیگر اقشار آسیب‌پذیر و یارانه‌بگیر در شرایط فعلی باید بیشتر حمایت شوند.

 

رضیان همچنین پیشنهاد کرد که در شرایط بحران کرونا میزان یارانه نقدی اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد بیش از 45 هزار و 500 تومان افزایش یابد تا حمایت نسبتا خوبی از این اقشار صورت گیرد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان خاطرنشان کرد: افزایش یارانه نقدی نیازمند مصوبه مجلس است و در قالب اصلاح لایحه بودجه سال 99 باید انجام شود، بنابراین مجلس آمادگی دارد تا در صورتی که دولت تصمیمی برای حمایت‌های بیشتر از اقشار آسیب‌پذیر داشته باشد، قانون بودجه را اصلاح کند.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها