6/3/2020
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
اقدامات علیه وزیر کشور از کجا نشات می‌گیرد؟
جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور:

اقدامات علیه وزیر کشور از کجا نشات می‌گیرد؟

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اقداماتی علیه وزیر کشور گفت: این اقدام نشان می‌دهد، رژیم آمریکا در مواجهه با ایران به مرحله‌ای رسیده است که نام آن را فقط می‌توان انفعال گذاشت.

اعتمادآنلاین| جمال عرف، معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به تحریم وزیر کشور و شماری از مقامات نیروی انتظامی کشورمان از سوی رژیم آمریکا بیان داشت: این اقدام در راستای تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکایی‌هاست.

 

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها چندی پیش وزیر امور خارجه و امروز هم وزیر کشور را بر اساس یک سری بهانه‌های واهی در لیست تحریم‌های خود قرار دادند و این رویه بیانگر آن است رژیم آمریکا برای مواجهه با ایران به مرحله‌ای رسیده است که می‌خواهد به هر قیمتی از بحران داخلی ناشی از ضعف شدید در مدیریت کرونا فرار کند.

 

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: با توجه به این که خواب‌های آمریکایی‌ها در حوادث آبان ماه سال گذشته تعبیر نشد، آن‌ها چاره‌ای جز این ندیدند تا مسئولانی را که در آن شرایط با اقتدار به وظایف قانونی خود عمل کردند، مورد اتهام‌های واهی قرار دهند.


عرف خاطر نشان کرد: چند ماه قبل از تحریم وزیر کشور، بعضی از جریانات اپوزیسیون خارج نشین که عمدتاً پروژه‌های امریکایی‌ها را دنبال می‌کنند؛ از جمله افرادی مثل «شادی صدر» پروژه حمله به وزیر کشور را کلید زدند. پروژه تحریم شخصیت‌ها و مسئولان کشور هم نسخه‌ای است که همین جریان‌ها برای امریکایی‌ها پیچیده اند.

 

رییس ستاد انتخابات کشور با تأکید بر این که آمریکایی‌ها برخی اطلاعات نادرست خود را از اپوزیسیون خارج نشین کشور می‌گیرند، افزود: آن‌ها بر پایه همین اطلاعات غلط، تصمیماتی غلط می‌گیرند و هدف اصلی‌شان هم ایجاد انفعال در بین مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران است که قطعاً به این هدف نخواهند رسید.

 

وی با بیان این که مسئولان جمهوری اسلامی ایران در طول سال‌های گذشته همواره با تکیه بر قانون، وظایف و مسئولیت‌های خود را انجام داده اند، گفت: در حوادث آبان ماه دیدیم برخی از افرادی که ماهیت واقعی آن‌ها بعد‌ها مشخص شد، از نارضایتی مردم سوءاستفاده کردند و برای ناامن کردن فضای عمومی کشور وارد صحنه شدند و وزارت کشور و نیروی انتظامی هم به درخواست مردم برای حفظ امنیت و آرامش، اقدامات قانونی مصوب شورای امنیت کشور را انجام دادند.

 

عرف در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد، تحریم وزیر کشور از سوی امریکا، اقدامی کاملاً منفعلانه است.

 

منبع: میزان 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها