7/12/2020
یکشنبه، ۲۲ تیر ۱۳۹۹
تعدادی از کادر درمانی درگیر با پرونده مرگ مادر باردار بوشهری با محدودیت فعالیت مواجه شدند

تعدادی از کادر درمانی درگیر با پرونده مرگ مادر باردار بوشهری با محدودیت فعالیت مواجه شدند

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر در خصوص مرگ یک زن باردار و نوزادش در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر اطلاعیه ای منتشر کرد.

اعتمادآنلاین| متن اطلاعیه شماره 2 مدیریت درمان تامین اجتماعی بوشهر با محور تشکیل جلسه ای با حضور مدیر درمان برای بررسی و رسیدگی به موضوع در ادامه آمده است:

 

"به اطلاع شهروندان گرامی استان بوشهر می رساند در تاریخ 1399/3/3 پیرو جلسه اولیه کمیته مورتالیتی (مرگ و میر) در بیمارستان، جلسه ای کارشناسی با حضور دکتر زهرا نویدی فرد مدیر درمان تامین اجتماعی استان و کارشناسان ستادی ذی ربط در خصوصی این رویداد تلخ تشکیل گردید.

 

در این جلسه مدیر درمان در ابتدا ضمن ابراز تاسف شدید و عرض تسلیت به خانواده محترم مرحومه و مردم شریف استان بابت این موضوع، تاکیداتی بر سرعت، دقت و پیگیری مجدانه تا حصول نتیجه از مراجع قانونیِ تشخیص و تعین تکلیف نهایی پرونده را بیان نمود.

 

باید به عرض مردم محترم استان برسانیم که گرچه مرجع رسیدگی کننده به این گونه حوادث دستگاه های بالادستی مانند کمیته مرگ و میر دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی کشور و دستگاه محترم قضا است، ولی مع الوصف حسب صلاحدید، اقدامات پیشگیرانه تا اظهار نظر نهایی و روشن شدن ابعاد پرونده انجام گردیده که مدیر درمان دستورات لازم در چارچوب اختیارات اداری مشخص شده در قانون و همچنین اقدامات قانونی در جهت محدودیت فعالیت تعدادی از کادر درمانگر درگیر با این پرونده را صادر نمود.

 

در پایان این جلسه نیز مقرر شد پرونده مذکور به همراه کار کارشناسی های مقدماتی و ثانویه انجام شده، برای اقدامات قانونی لازم به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر ارسال گردد.

 

مطمئنا حسب وظیفه به محض مشخص شدن نتیجه در هر مرحله ای، این مدیریت خود را ملزم به اطلاع رسانی به موقع و شفاف به خانواده داغدیده ایشان و مردم شریف استان می داند.

روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان بوشهر"

 

روز سه شنبه 30 اردیبهشت 99 زن بارداری در حین زایمان در بیمارستان سلمان فارسی جان باخت، پس از این اتفاق اخباری مبنی بر اینکه مرگ مادر باردار و فرزندش بر اثر خطای پزشک و اصرار بر زایمان طبیعی بوده است منتشر شد که این موضوع در کمیته های تخصصی و کمیسیون ویژه علوم پزشکی است. 

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها