7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
افزایش مراکز آزمایش سلولی مولکولی در نیروی زمینی سپاه
سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه خبرداد:

افزایش مراکز آزمایش سلولی مولکولی در نیروی زمینی سپاه

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: تا قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور سه مرکز آزمایش سلولی مولکولی و «پی سی آر» آزمایشگاهی داشتیم که با شیوع این ویروس در کشور تعداد مراکز آزمایش سلولی مولکولی ما به پنج عدد افزایش یافت.

اعتمادآنلاین| سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان، معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه  درباره اقدامات تجهیزاتی، لجستیکی و پزشکی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: در خصوص اختصاص تجهیزات به بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح، وزارت بهداشت و درمان، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، بیمارستان‌های نظامی دست به دست هم دادند تا تجهیزات و ادوات لازم برای مقابله با ویروس کرونا تامین شود.

 

وی افزود: نیروی زمینی سپاه نیز همپای سایر نیرو‌های مسلح بیمارستان‌های نظامی خود را از طریق معاونت بهداری رزمی و بخش مدیریت دارو و تجهیزات پزشکی این معاونت تجهیز کرد.

 

سردار پورجمشیدیان با بیان اهمیت و نقش تجهیزات پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: معاونت بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه با همه توان از نظر دارو، تجهیزات حفاظتی و تخت‌های بیمارستانی، آی سی یو و ونتیلاتور 12 بیمارستان نیروی زمینی سپاه را تجهیز کرد؛ ما تا قبل از شیوع ویروس کرونا در کشور سه مرکز آزمایش سلولی مولکولی و پی سی آر آزمایشگاهی داشتیم که با شیوع این ویروس در کشور تعداد مراکز آزمایش سلولی مولکولی ما به پنج عدد افزایش یافت.


وی یادآور شد: از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور ما برنامه‌ریزی و کار گسترده‌ای در زمینه مقابله با ویروس کرونا در بیمارستان‌های نظامی پیش بینی کردیم و با گسترش شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم برای تجهیز بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه به تجهیزاتی که نیازمند مقابله با ویروس کروناست، انجام شد. برای مثال ابلاغ کردیم که همه بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه موظف هستند تا 10 تخت آی سی یو به صورت جداگانه برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص بدهند.

 

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان ساز و کار تهیه تجهیزات بیمارستانی نیروی زمینی سپاه، تاکید کرد: البته در این پروسه تلاش‌های فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه که در وزارت بهداشت مأمور بود، خیلی موثر واقع شد چون توانستیم به کمک وزارت بهداشت دستگاه‌های کمک تنفسی را برای بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه تهیه کنیم.

 

وی با بیان اینکه یکی از بیمارستان‌های بسیار خوبی که نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز کرده بیمارستان شهید صدوقی نیروی زمینی سپاه است که هم اکنون 30 تخت آی سیو را برای مقابله با ویروس کرونا در اختیار دارد،‌ عنوان کرد: قرار است تعداد تخت‌های icu بیمارستان شهید صدوقی یزد از 30 تخت به 45 تخت افزایش پیدا کند؛ بر این اساس هفته گذشته تجهیزات راهبردی ازجمله ونتیلاتور و تخت‌های آی سی یو را دریافت کردیم و 15 مانیتور هم تا هفته آینده دریافت خواهیم کرد تا بیمارستان شهید صدوقی با 45 تخت آی سی یو برای مقابله با ویروس کرونا آماده‌تر و قدرتمند‌تر شود.

 

سردار پور جمشیدیان در ادامه بیان داشت:‌ البته این بیمارستان جزو بیمارستان‌هایی است که بسیار پیشرفته است و همه امکانات یک بیمارستان شهری را دارد به همین علت می‌توانیم با یک دستگاه اکسیژن‌ساز پرتابل که برای این مجموعه در نظر گرفته‌ایم روزانه تا 400 نفر را همزمان برای مقابله با کرونا معاینه و حتی بستری کرده و بتوانند دوران نقاهت را در این بیمارستان بگذارنند.

 

منبع: تسنیم

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها