7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
چرا فضای کسب و کار آماده جذب سرمایه‌گذار نیست؟
ذبیح‌الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک:

چرا فضای کسب و کار آماده جذب سرمایه‌گذار نیست؟

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک معتقد است یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که امروز اقتصاد ایران با آن رو به رو است سیطره دولت در فضای اقتصادی کشور است و ما نیاز داریم که در این فضا تغییری ایجاد کنیم.

اعتمادآنلاین| ذبیح‌الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک در مراسم رونمایی از پنجره واحد کسب و کار بیان کرد: فضای کسب و کار در هر کشور نشان دهنده وضعیت اقتصادی آن کشور است و ما هر قدر بتوانیم این فضا را رقابتی و سالم کنیم زمینه سرمایه گذاری داخلی و خارجی در اقتصاد فراهم می‌شود.

 

وی با اشاره به تاکید قوانین بالادستی کشور بر لزوم بهبود فضای کسب و کار بیان کرد:  مقام معظم رهبری بارها در فرمایشاتشان بر لزوم بهبود فضای کسب و کار تاکید کردند و در کنار آن سیاست‌های کلی نظام و قانون برنامه ششم توسعه نیز بر این مسئله تاکید جدی دارد.

 

معاون رئیس قوه قضاییه با اشاره به اصل 44 قانون اساسی اظهار کرد: ما مقدمات قانونی لازم برای بهبود فضای کسب و کار را داریم اما متاسفانه هنوز نتوانستیم آن طور که در شان جمهوری اسلامی ایران است فضای محیط را آماده جذب حداکثری سرمایه گذاران کنیم و باید در این زمینه برنامه ریزی‌ها ادامه یابد.

 

خدائیان با اشاره به لزوم خروج دولت از تصدی گری اقتصادی بیان کرد: اصلی ترین عاملی که موجب شده بهبود فضای کسب و کار با دشواری مواجه شود سیطره دولت بر اقتصاد است که باید آن را کاهش داد. عامل دوم همکاری دستگاه‌های متولی این موضوع با یکدیگر است که باید آن را نیز دنبال کرد.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک خاطر نشان کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حوزه فضای کسب و کار قوه قضاییه در 5 شاخص به صورت مستقیم یا غیر مستقیم دخالت دارد. ما در این زمینه برنامه ریزی خود را آغاز کرده و زمان ثبت شرکت‌ها را کاهش داده‌ایم و با الکترونیکی کردن فرآیند ثبت شرکت‌ها امیدواریم زمان آغاز کار کسب و کارها و همچنین نحوه فعالیت آنها تسهیل شود.

 

منبع: ایسنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها