7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
ویروس کرونا| میمون‌های سارق در هند  به نمونه خون کرونایی هم رحم نکردند

ویروس کرونا| میمون‌های سارق در هند به نمونه خون کرونایی هم رحم نکردند

رسانه‌های هندی خبر دادند، دسته‌ای از میمون‌ها به یکی از آزمایشگاه‌های پزشکی واقع در دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی میروت حمله و نمونه‌خون‌های موجود در آن را به سرقت بردند.

اعتمادآنلاین| همزمان با شیوع ویروس کرونا، اخبار جالب و حاشیه‌ای بسیاری نیز در مورد ویروس کرونا منتشر می‌شود، اما علاقه وافر یک حیوان به نمونه خونی که در آن ویروس کرونا وجود دارد امری است که ظاهراً فقط در هند اتفاق می‌افتد، تا آنجا که مسئولان هند اعلام کردند با پدیده حمله میمون‌ها به نمونه‌‌خون‌های جمع‌آوری‌شده از افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند مواجه هستند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های هندی خبر دادند، دسته‌ای از میمون‌ها به یکی از آزمایشگاه‌های پزشکی واقع در دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی میروت حمله و نمونه‌خون‌های موجود در آن را به سرقت بردند.

 

دکتر «اس کی جارج» رئیس این دانشکده واقع در 450 کیلومتری مرکز ایالت اوتارپرادش هند، به خبرنگاران گفته است: میمون‌ها نمونه‌ خون بیماران مبتلا به کووید-19 را که در بیمارستان تحت درمان قرار دارند با خود بردند و ما مجبور شدیم نمونه جدیدی از این افراد بگیریم.

 

پلیس هند اعلام کرد نمی‌داند آیا میمون‌ها این نمونه‌ها را به زمین ریخته یا با خود برده‌اند و همین مساله باعث افزایش نگرانی ساکنان مناطق اطراف نسبت به شیوع بیشتر ویروس کرونا شده است.

 

رئیس دانشکده پزشکی افزوده است: هنوز مشخص نیست میمون‌ها هم به ویروس کرونا مبتلا می‌شوند یا خیر، اما تاکنون هیچ سندی دال بر ابتلای میمون‌ها به دست نیامده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها