7/13/2020
دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹
قرارگاه خاتم پیمانکار احداث فازهای سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است/ تولید و عرضه بنزین زیر نظر وزارت نفت است
توضیح روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در خصوص تولید بنزین:

قرارگاه خاتم پیمانکار احداث فازهای سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است/ تولید و عرضه بنزین زیر نظر وزارت نفت است

روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) اعلام کرد: قرارگاه خاتم صرفاً پیمانکار احداث فازهای سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است و تولید و عرضه بنزین این پالایشگاه زیر نظر وزارت نفت صورت می‌پذیرد.

اعتمادآنلاین| با توجه به مصاحبه اخیر دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم در جمع خبرنگاران و ارائه توضیح در خصوص پروژه‌های مشارکتی این مجموعه با دولت، در برخی از خبرگزاری‌ها صحبت‌های ایشان به اشتباه منعکس شده بود که روابط عمومی قرارگاه خاتم اصلاحیه‌ای صادر کرد.

 

مدیر روابط عمومی قرارگاه گفت: پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس گرچه در جریان تحریم‌های همه‌جانبه استکبار، توسط تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) احداث شده است اما عرضه بنزین تولیدی این پالایشگاه زیر نظر مجموعه وزارت نفت صورت می‌گیرد.

 

مجید ترابی افزود: مجموع تولید روزانه بنزین در کشور حدود 105 میلیون لیتر است که این پالایشگاه توانسته با تولید روزانه حدود 40 میلیون لیتر بنزین علاوه بر ایجاد خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک، کشور را به صادر کننده بنزین تبدیل کند.

 

وی اظهار داشت: یکی از پروژه‌های دیگری که قرارگاه خاتم به عنوان سرمایه‌گذار به آن ورود کرده است پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه است که رسانه‌ها به اشتباه آن را فاز بعدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس عنوان کرده‌اند و این در حالی است که این دو پالایشگاه هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و بهره‌بردار نهایی همه آنها وزارت نفت است.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها