7/10/2020
جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹
احتمال تغییر در دولت فرانسه

احتمال تغییر در دولت فرانسه

بر اساس منابعی در رأس دولت فرانسه نام ژان ایو لودریان وزیر امورخارجه این کشور در لیست امانوئل ماکرون برای تصدی پست نخست وزیری قرار گرفته است.

اعتمادآنلاین| امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در حال آماده‌سازی طرح سیاسی برای دوران پسا کروناویروس و ایجاد تغییرات در کابینه این کشور است که براساس گفته‌های منابع عالی رتبه، وی در حال بررسی شرایط ژان ایو لودریان برای جایگزینی ادوار فیلیپ جهت اداره کردن دولت است.

 

شایعات درباره تنش‌ها میان ماکرون و فیلیپ با وجود بازگشت آرامش پس از پایان منع آمد و شد همچنان در بالاترین سطح قرار دارد. به گفته یکی از وزرای فرانسه، تغییر ساختار کابینه بین 28 ژوئن و 14 ژوئیه اجتناب ناپذیر است و در این راستا اسامی مورد بررسی قرار گرفته‌اند ولی برای جایگزینی سمت نخست وزیری، لودریان شانس بیشتری دارد.

 

چندین روز است که نامه‌هایی با مضمون ترغیب و تمایل لودریان برای به دست گرفتن کابینه به او ارسال می‌شوند و محبوبیت وی اصلی‌ترین استدلال برای این پیشنهاد است.

 

ژان ایو لودریان سوسیالیست همراه فرانسوا اولاند در زمان ریاست جمهوری او در سال 2012 به شمار می‌آید. وی همچنین از نگاه مردم محبوب‌ترین وزیر شناخته شده است.

 

اطرافیان رئیس‌جمهوری فرانسه اظهار کردند، امانوئل ماکرون با لودریان در سمت نخست‌وزیری، می‌تواند بی‌سر و صدا برنامه خود را برای سال 2020 آماده کند.

 

با وجود تمامی شایعات وزیر امور خارجه فرانسه تاکنون سکوت کرده و واکنشی نشان نداده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها