7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
پیش‌بینی تولید 300 هزار تن کود فسفاته در سال جاری

پیش‌بینی تولید 300 هزار تن کود فسفاته در سال جاری

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و مجری طرح خودکفایی کودهای کشاورزی گفت: اراده طرح خودکفایی بر تامین حداکثری کودهای شیمیایی از داخل کشور است.

اعتمادآنلاین| مهندس حمید رسولی در چهارمین جلسه کارگروه طرح خودکفایی کودهای شیمیایی اظهار داشت: در این راستا با تولیدکنندگان کودهای فسفاته برای تولید مقدار 300 هزار تن کود فسفاته در سال جاری تفاهم شده است.

 

وی از نمایندگان شرکت‌های تولید کننده کودهای فسفاته خواست تا از تمام ظرفیت های تولید کود در داخل برای رفع نیاز کشور به تامین کودهای فسفاته استفاده کرده و در این مسیر نیازهای خود را اعلام کنند.

 

در این نشست، نمایندگان شرکت‌های تولید کننده کودهای فسفاته، خواستار همکاری مجری طرح در تامین خاک فسفاته شدند. این شرکت‌ها همچنین با اعلام نیازهای تولیدی خود همچون تامین مالی، قراردادها، تامین خاک و نظایر آن، همکاری و اعتماد خود را در اجرای طرح خودکفایی اعلام کردند.

 

گفتنی است‎؛ کارگروه خودکفایی کودهای شیمیایی پیامد حکم ابلاغی دکتر خاوازی وزیر جهادکشاورزی به مهندس حمیدرسولی عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از ابتدای خرداد ماه تشکیل و در 6 حوزه کودی فعالیت خود را برای اطمینان از خودکفایی در انواع کودهای کشاورزی آغاز کرده است.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها