7/11/2020
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
ویروس کرونا| مصری‌ها بچه‌دار شدن را به بعد از دوره کرونا موکول کنند
«اعتمادآنلاین» گزاش می‌دهد:

ویروس کرونا| مصری‌ها بچه‌دار شدن را به بعد از دوره کرونا موکول کنند

در پی افزایش بارداری در دوره قرنطینه در مصر، وزارت بهداشت مصر از خانواده‌ها خواست برنامه فرزندآوری خود را به بعد از دوره شیوع ویروس کرونا موکول کنند.

اعتمادآنلاین| ویروس کرونا نه تنها باعث شد که بسیاری از مردم دنیا در قرنطینه قرار گیرند بلکه دوران حاصل از قرنطینه ویروس کرونا مسائل مختلفی را در جهان به وجود آورده است. در تازه‌ترین اتفاق و در پی افزایش بارداری در دوره قرنطینه در مصر، وزارت بهداشت این کشور از خانواده‌ها خواست برنامه فرزندآوری خود را به بعد از دوره شیوع ویروس کرونا موکول کنند.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، وزارت بهداشت مصر با اشاره به مشکلات و خطراتی که زنان باردار در دوره شیوع ویروس کرونا پیدا می‌کنند و با توجه به کمبود شدید خدمات بیمارستانی، از خانواده‌ها خواست برنامه فرزندآوری خود را به موعد دیگری، بعد از اطمینان از پایان یافتن بحران ویروس کرونا، موکول کنند.

 

در بخشی از این بیانیه، با اشاره به احتمال سکته‌هایی که مادر را تهدید می‌کند و به تبع آن جنین را در صورت ابتلای مادر به ویروس کرونا به خطر می‌اندازد، آمده است: حتی یک تب شدید مادر هم می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی برای جنین شود.

 

گفتنی است چند کشور عربی دیگر از جمله عراق نیز چنین هشداری به خانواده‌ها داده‌اند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها