8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
رونمایی از بسته‌های جدید تحول در آموزش و پرورش
محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش:

رونمایی از بسته‌های جدید تحول در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: تحول‌آفرین‌بودن به معنای قابلیت تغییر روندها و فرایندهای موجود را به شیوه خلاقانه و نوآورانه داشته و دستیابی به آموزش و پرورش و مدرسه در تراز جمهوری اسلامی ایران را تسهیل کند.

اعتمادآنلاین| وزیر آموزش و پرورش، تحول آفرینی، تحقق‌پذیری، شوق‌انگیزی، سنجش‌پذیری، زودبازده‌بودن، فراگیری، مدرسه‌محوری را از ویژگی‌های بسته‌های تحولی آموزش و پرورش بر شمرد.


محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت اجرای بسته‌های اجرایی تحولی که منبعث از سند تحول آموزش و پرورش است، اظهار کرد: در تدوین بسته‌های اجرایی تحولی 6 شاخص شامل تحول‌آفرینی، تحقق‌پذیری، شوق‌انگیزی، سنجش‌پذیری، زودبازده‌بودن، فراگیری، مدرسه‌محوری مدنظر بوده است.

 

وزیر آموزش و پرورش در تشریح شاخص‌های مدنظر گفت: هریک از شاخص‌های مطرح‌شده در بسته‌های تحولی برای آموزش و پرورش معنایی دارد.

 

وی افزود: تحول‌آفرین‌بودن به معنای قابلیت تغییر روندها و فرایندهای موجود را به شیوه خلاقانه و نوآورانه داشته و دستیابی به آموزش و پرورش و مدرسه در تراز جمهوری اسلامی ایران را تسهیل کند.

 

حاجی‌میرزایی ادامه داد: تحقق‌پذیربودن به معنای با توجه به منابع، امکانات و شرایط موجود، اجرای آن امکان‌پذیر و اثربخش باشد و شوق‌انگیزبودن به معنای ایجاد شور و نشاط و امیدواری در ذینفعان (دانش‌آموزان، معلمان، خانوادههای مسئولین نهادهای فرادستی) نماید و قابلیت مشروعیت‌بخشی به برنامه‌های تحولی داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه سنجش‌پذیربودن به معنای برنامه‌ها قابلیت پایش، سنجش (کمی و کیفی) وارزیابی را داشته باشد، گفت: زودبازده‌بودن به معنای نتایج حاصله در کوتاه مدت، قابل مشاهده و دستیابی باشد؛ فراگیربودن به معنای این‌که برای حداکثر مدارس و مخاطبان قابلیت اجرا داشته باشد.

 

وزیر آموزش و پرورش افزود: مدرسه‌محوربودن به معنای برنامه‌ها معطوف به کانون تعول یعنی مدرسه باشد و نتایج آن به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم فرایند تعلیم و تربیت دانش‌آموزان را متأثر کند.

 

حاجی‌میرزایی عملکرد هر بسته تحولی را بطور مستقیم به عملکرد معاونت‌ها و سازمان‌های مجری وابسته دانست و اظهار کرد: سطح بلوغ سازمانی در گروی عوامل درونی و محیطی متعددی است که مهم‌ترین آنها سطح شایستگی‌های نیروی انسانی است. لذا لازم است تمام مجریان و دست‌اندرکاران اجرای بسته‌های تحولی، با مبانی نظری سند تحول بنیادین و مفاهیم و آموزه‌های آن، آشنایی دقیق و عمیق داشته باشند و در چارچوب فکری و نظری سند برای اجرای بسته‌های تحولی، و نیز سایر برنامه‌های تحولی، برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

 

منبع: خبرآنلاین

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها