7/11/2020
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
لیگ برتر| کرونا به جان فوتبال ایران افتاد
گزارش «اعتمادآنلاین» از شیوع ویروس کرونا در فوتبال ایران:

لیگ برتر| کرونا به جان فوتبال ایران افتاد

هرچند بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، اما نباید فراموش کنیم داوران هم مانند اعضای تیم‌های حاضر در لیگ، در خطر ابتلا به این ویروس قرار دارند؛ موضوعی که حالا مشخص شده از سوی تیم‌های میزبان رعایت نمی‌شود.

اعتمادآنلاین| لیگ برتر فوتبال ایران آغاز شده و تیم‌های حاضر در لیگ برتر و لیگ یک به مصاف حریفان خود می‌روند. در این میان تیم‌های لیگ برتر باید پروتکل‌های بهداشتی را هم رعایت کنند و هر چند روز یک بار باید از بازیکنان‌شان تست کرونا بگیرند و سلامت آنها را زیر نظر داشته باشند. با تمام تلاش کادر پزشکی تیم‌ها، تست کرونای برخی از بازیکنان لیگ برتر و همچنین لیگ یک مثبت شده است.

 

4 بازیکن ملوان به کرونا مبتلا شدند

 

در آخرین تست غربالگری PCR که از اعضای تیم فوتبال بزرگسالان ملوان گرفته شد نتیجه تست کرونای چهار بازیکن اصلی ملوان مثبت شد.

 

با توجه به اینکه اعضای تیم ملوان در روزهای اخیر در جریان تمرینات و اردوها در کنار یکدیگر حضور مستمر داشتند، از تمام اعضای این تیم مجدداً تست غربالگری کرونا گرفته خواهد شد.

 

پیروزی دشوار ملوان و توقف آلومینیوم در سیرجان

کرونا در ماشین‌سازی

 

بازیکنان تیم ماشین‌سازی تست کرونا دادند و حالا مشخص شده که 2 بازیکن این تیم درگیر ویروس کرونا شده‌اند. دکتر عباس‌زاده، پزشک تیم ماشین‌سازی، در این باره گفته است: «متاسفانه با تمامی سختگیری‌های انجام‌شده در رعایت پروتکل‌های بهداشتی بار دیگر با 2 مورد مثبت و یک مورد مشکوک در تیم ماشین‌سازی روبه‌رو هستیم که جواب آزمایش‌های 2 نفر قطعی بوده و یک مورد مشکوک به آزمایش‌های تکمیلی ارجاع داده شد و تا 24 ساعت آینده تکلیف آن مشخص خواهد شد.»

 

پرسپولیس و ماشین سازی

 

احتمال ابتلای داوران به کرونا

 

هرچند بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، اما نباید فراموش کنیم داوران هم مانند اعضای تیم‌های حاضر در لیگ، در خطر ابتلا به این ویروس قرار دارند؛ موضوعی که حالا مشخص شده از سوی تیم‌های میزبان رعایت نمی‌شود.

 

طبق اعلام فدراسیون فوتبال، تیم‌های میزبان موظف‌اند هر کدام از داوران را در یک اتاق مجزا مستقر کنند، اما بنا بر شنیده‌های ما، این پروتکل بهداشتی از طرف تیم‌های میزبان رعایت نمی‌شود.

 

تست کرونا داوران

 

تیم‌های میزبان همچون پیکان و تراکتور با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در خصوص داوران، خطر تهدید سلامت فوتبالی‌ها و به ویژه قاضیان میدان را بالا برده‌اند. تیم‌های میزبان با اسکان دادن 2 داور در یک اتاق ضمن رعایت نکردن پروتکل‌ها سعی در صرفه‌جویی در هزینه‌های خود داشته‌اند. فدراسیون فوتبال هم به عنوان ناظر بر رعایت پروتکل‌ها این باشگاه‌ها را تحت فشار نگذاشته تا از این قاعده پیروی کنند.

 

تست کرونا داوران

 

این در حالی است که داوران لیگ برتر همین چند روز پیش تست کرونا داده‌‌اند و سلامت‌شان تایید شده است. اگر داوران در حین رقابت‎‌های لیگ برتر درگیر ویروس کرونا شوند، مسئولیت مستقیم آن با فدراسیون فوتبال و تیم‌های میزبان است که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکرده‌اند. سازمان لیگ برتر فوتبال ایران هم بهتر است نظارتش را بر تیم‌های میزبان بالا ببرد و به این طریق از بروز مشکلات جدی جلوگیری کند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها