7/6/2020
دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹
کیم جونگ اون از چه طریقی وسایل لاکچری خود را تامین می‌کند؟

کیم جونگ اون از چه طریقی وسایل لاکچری خود را تامین می‌کند؟

اتاق 39 نام سازمانی مخفی در کره شمالی است که گفته می‌شود وظیفه تامین ارز خارجی برای رهبری حزب کارگران کره شمالی را برعهده دارد.

اعتمادآنلاین| به نوشته روزنامه اکسپرس،کیم جونگ ایل در سال 1974 این سازمان را بنا نهاد. این نهاد از آن جهت که کره شمالی به خاطر تحریم‌ها محدود شده، برای این کشور آسیایی مهم است.


دیوید مکسول، سرهنگ بازنشسته نیروهای ویژه ارتش آمریکا و کارشناس حوزه کره شمالی به نیویورک پست گفت: فکر می‌کنید کیم جونگ اون از کجا وسایل لوکس خودش مثل مرسدس بنز، ساعت‌های رولکس و مشروبات را تامین می‌کند؟ همه این پول‌ها برای خرید از این اتاق تامین می‌شود.گفته شده که نام رسمی‌این اتاق دفتر شماره 39 کمیته مرکزی حزب کارگران کره است اما به آن اتاق 39 یا دفتر 39 یا واحد 39 نیز گفته می‌شود.


برخی از گزارش‌ها نشان می‌دهد که چو سونگ، همسر کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی یکی از مقام‌های این اتاق باشد یا برای واحدی از ارتش کار می‌کند که مسئول حفاظت از جان برادر زنش است.جیسون لی، فراری کره شمالی که همراه با پدرش به عنوان مدیران این اتاق فعالیت داشت، گفته است:‌ به نظر می‌رسد که این اتاق، مثل یک بانک برای کیم جونگ اون است.


شان کینگ، تحلیلگر آسیایی نیز گفت: ‌خانواده کیم شبیه به یک خانواده نقاب‌دار جرایم سازمان یافته هستند تا رهبران یک کشور.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها