7/11/2020
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
نخست‌وزیر عراق متهم به اقدام علیه حشد الشعبی شد

نخست‌وزیر عراق متهم به اقدام علیه حشد الشعبی شد

در پی حادثه یورش به مقر نیروهای گردان‌های حزب‌الله عراق در جنوب بغداد یکی از فرماندهان گردان‌های مذکور گفت: نخست‌وزیر عراق به آمریکایی‌ها متعهد شده به حشد شعبی ضربه بزند.

اعتمادآنلاین| به نقل از سایت شبکه المیادین، ابو علی العسکری یکی از فرماندهان گردان‌های حزب‌الله عراق، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق را متهم کرد که به آمریکایی‌ها متعهد شده به نیروهای حشد شعبی ضربه بزند و در این راستا از گردان‌های حزب‌الله عراق شروع کرد.

 

العسکری ادامه داد: نیروهای رباینده ناگزیر شدند در برابر قدرت حشد شعبی جوانان عضو حشد شعبی را تحویل دهند و در پی توافق با ما آنها را به یکی از مقرهایشان منتقل کردند.

 

این فرمانده حشد شعبی تصریح کرد: تدابیر وضعیت حقوقی جوانان را قبل از وارد کردن اتهامات ساختگی و کینه‌توزانه علیه آنها، پایان دادیم؛ اتهاماتی که برای آنها ساخته و پرداخته شده بود و علیه تمامی کسانی که اقدام به ربودن آنها کردند، شکایت خواهیم کرد.

این فرمانده گردان‌های حزب‌الله عراق اشاره کرد که نخست‌وزیر متعهد شده دیگر چنین اتفاقی تکرار نشود و تمام کسانی که داخل دولت و خارج آن هستند و چه کسانی که داخل کشور یا خارج آن هستند این مساله را تضمین کرده‌اند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها