8/9/2020
یکشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت نفت روز چهارشنبه پس از انتشار آماری که کاهش بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا را نشان داد، افزایش پیدا کرد.

اعتمادآنلاین|  بهای معاملات نفت برنت 48 سنت معادل 1.2 درصد افزایش پیدا کرد و به 41 دلار و 75 سنت در هر بشکه رسید.

 

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 54 سنت معادل 1.4 درصد افزایش پیدا کرد و به 39 دلار و 81 سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز گذشته 1.1 درصد کاهش داشت.

 

گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت و بنزین آمریکا هفته گذشته بیش از حد انتظار کاهش داشته است در حالی که ذخایر سوختهای تقطیری رشد کرده است.

 

طبق این آمار، ذخایر نفت آمریکا 8.2 میلیون بشکه کاهش یافت و به 537 میلیون بشکه رسید در حالی که تحلیلگران کاهش ذخایر به میزان 710 هزار بشکه را پیش بینی کرده بودند.

 

آمار رسمی بعدازظهر روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می‌شود.

 

عامل دیگری که از رشد قیمت نفت پشتیبانی کرد، کاهش تولید نفت اوپک در ژوئن به پایین‌ترین حد در دو دهه گذشته بود. طبق نظرسنجی رویترز، اوپک در ژوئن مجموعا 22.62 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که 1.92 میلیون بشکه در روز نسبت به آمار ماه مه کاهش داشته است.

 

موسسه ING Economics در یادداشتی اعلام کرد کاهش تولید اوپک به معنای آن است که این گروه نرخ پایبندی بالای 100 درصد به توافق کاهش تولید در ژوئن داشته است با این حال این پایبندی بیش از حد نتیجه کاهش اضافی تولید از سوی کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت بوده است. این سه کشور موافقت کرده بودند که در ژوئن بیشتر از سهمیه تعیین شده، تولیدشان را کاهش دهند.

 

به گفته تحلیلگران، رشد قیمتهای نفت امسال به دلیل عرضه فراوان و کاهش یک سومی تقاضا برای سوخت به دلیل شیوع ویروس کرونا ضعیف خواهد ماند.

 

در نظرسنجی رویترز از تحلیلگران پیش بینی کرد که قیمت نفت امسال در حدود 40 دلار خواهد ماند و روند بهبود احتمالی قیمت در سه ماهه چهارم سرعت می‌گیرد.

 

بر اساس گزارش رویترز، روند شیوع ویروس کرونا در جهان ادامه دارد و موارد ابتلا افزایش پیدا کرده است. موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان از مرز بیش از 10 میلیون عبور کرده و بیش از نیم میلیون نفر تاکنون بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست داده اند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها