8/5/2020
چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
افزایش دما در نوار شمالی کشور طی هفته آینده

افزایش دما در نوار شمالی کشور طی هفته آینده

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به نوسانات دمایی در اغلب مناطق کشور طی هفته آینده از پیش‌بینی روند افزایشی 4 تا 8 درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور و اردبیل خبر داد.

اعتمادآنلاین| صادق ضیائیان، با اشاره به آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی گفت: امروز (جمعه 13 تیر) در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در جنوب استان‌های سیستان و بلوچستان،  ارتفاعات کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان، ارتفاعات شمال شرق تهران و ارتفاعات سمنان افزایش ابر ، بارش پراکنده  گاهی رعد و برق و وزش باد رخ خواهد داد.

 

وی افزود: روز شنبه(14 تیر) این شرایط را برای استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، ارتفاعات تهران، ارتفاعات کرمان و شمال هرمزگان انتظار خواهیم داشت.

 

همچنین روز یکشنبه(15 تیر) در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان، ارتفاعات تهران، ارتفاعات کرمان ، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

 

وی در ادامه با بیان این که این شرایط طی روزهای دوشنبه و سه شنبه (16 و 17 تیر) در ارتفاعات تهران رخ خواهد داد تاکید کرد:  روز جمعه در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، قم، مرکزی و اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که در پاره ای مناطق سبب خیزش گرد و خاک محلی خواهد شد. 

 

از روز جمعه تا دوشنبه در مناطقی از شرق و جنوب شرق به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ خواهد داد.

 

ضیائیان با اشاره به این که طی هفته آینده نوسانات دمایی در اغلب مناطق کشور حدود 2 تا 3 درجه خواهد بود، تصریح کرد: از جمعه(13تیر) تا پنجشنبه هفته آینده(19تیر) روند افزایش نسبی دما از 4 تا 8 درجه در سواحل شمالی کشور و اردبیل پیش بینی می‌شود.

 

وی در خاتمه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت‌: آسمان تهران فردا (شنبه 14 تیر) صاف گاهی با احتمال غبار صبحگاهی و وزش باد با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 35 درجه سانتی‌گراد و طی روز یکشنبه (15 تیر)نیمه ابری در بعضی ساعات افزایش باد و ابر با حداقل و حداکثر دمای 24 و 34 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.  

 

منبع: ایسنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها