7/29/2021
پنج شنبه، ۰۷ مرداد ۱۴۰۰
انتشار فراخوان جایزه «ابوالحسن نجفی»

انتشار فراخوان جایزه «ابوالحسن نجفی»

فراخوان چهارمین دوره جایزه «ابوالحسن‌ نجفی» منتشر شد.

اعتمادآنلاین| به منظور پاسداشت یاد استاد نجفی در عرصه‌ ترجمه و تشویق مترجمان در اعتلای زبان فارسی، مرکز فرهنگی شهر کتاب مراسم چهارمین دوره‌ جایزه‌ ابوالحسن نجفی را در بهمن سال جاری برگزار می‌کند و از بهترین ترجمه‌ رمان و مجموعه داستان کوتاهی که در سال 1398 منتشر شده، با اهدای جایزه و نشان ابوالحسن نجفی تقدیر می‌کند.

مترجمان و ناشران علاقه‌مند به شرکت در این جایزه می‌توانند دو نسخه از کتاب خود را تا پایان شهریور 99 به دبیرخانه‌ جایزه‌ به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم، پلاک 8، کدپستی 1513648313، مرکز فرهنگی شهر کتاب ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 88717458 و 88723316 تماس بگیرند.

آبتین گلکار با ترجمه‌ رمان «آشیانه‌ اشراف»اثر ایوان تورگنیف، محمد همتی با ترجمه رمان «مارش رادتسکی» اثر یوزف روت و زینب یونسی با ترجمه‌ رمان «زلیخا چشم‌هایش را باز می‌کند» اثر گوزل یاخینا برگزیدگان سه دوره‌ی گذشته‌ این جایزه بوده‌اند.

مهستی بحرینی، ضیا موحد، حسین معصومی همدانی، عبدالله کوثری، موسی اسوار، ابوالفضل حری و  آبتین گلکار  هیات داوران چهارمین دوره جایزه را تشکیل می‌دهند و علی‌اصغر محمدخانی دبیری این دوره از جایزه را بر عهده دارد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها