8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
کرونا ارزش سهام «نت‌فلیکس» را به اوج رساند

کرونا ارزش سهام «نت‌فلیکس» را به اوج رساند

غول استریمینگ آمریکایی با ظهور کووید-19 تقویت شده و همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد.

اعتمادآنلاین| در تبادل سهام در بورس روز دوشنبه آمریکا، سهام نت‌فلیکس به بالاترین ارزش تاریخ خود یعنی 499.50 دلار به ازای هر سهم رسید.

 

این رقم نمایانگر افزایشی 4.5 درصدی نسبت به روز قبل بود و باعث شد ارزش بازار این شرکت به تقریباً 219 میلیارد دلار برسد.

 

دیوید میلر تحلیل‌گر شرکت ایمپریال کپیتال در گزارشی که در ارتباط با سهام نت‌فلیکس منتشر کرد به این نکته اشاره داشت که تا اینجا در سال 2020، ارزش سهام این غول استریمینگ 50.2 درصد رشد داشته و این در حالی است که شاخص بازار سهام «اس‌اندپی 500» با کاهشی 3.3 درصدی مواجه بوده است.

 

علاوه بر این، ارزش سهام نت‌فلیکس در 18 ماه اخیر 81.6 درصد بالا رفته که باز هم بسیار بیشتر از افزایش 26.1 درصدی شاخص کل بازار بوده است.

 

این تحلیل‌گر چهار دلیل برای توضیح دادن این نمایش قدرتمند برای سهام نت‌فلیکس آورد. او گفت: این یکی از معدود نام‌ها در بازار اس‌اندپی 500 است که تا حدود زیادی هیچ اثری از پیامدهای اقتصادی کووید -19 نمی‌پذیرد و مقابل رکود مقاوم است.

 

او اضافه کرد که در حقیقت، ظهور کووید -19 باعث شده ارزش سهام نت‌فلیکس به طور تدریجی 184 دلار به ازای هر سهم رشد کند و این رشد بسیار بیشتر از حالتی بوده که کرونا ویروس وجود خارجی نداشت.

 

میلر گفت: علاوه بر این، نت‌فلیکس به هیچ وجه در معرض هیچ دارایی در بخش رسانه که در خطر باشد از جمله شبکه‌های کابلی قرار ندارد و هیچ دارایی از جمله پارک‌های موضوعی یا سالن‌های سینما ندارد که مستقیم از کووید -19 اثر پذیرفته باشد.

 

این تحلیل‌گر گفت نکته سوم این است که این شرکت ثابت کرده شروع به کار پلتفرم استریمینگ شرکت دیزنی با عنوان «دیزنی پلاس» در فصل چهارم 2019 نتوانسته در عمل سهم بازار نت‌فلیکس را به طور چشمگیری کاهش بدهد و نت‌فلیکس را مجبور به کاهش ارزش سهام کند.

 

در نهایت، میلر گفت سهام نت‌فلیکس بسیار موفق بوده چون این شرکت توانسته خودش را از دیزنی پلاس متمایز کند.

 

او گفت دیزنی پلاس تا حدود زیادی نمایانگر مجموعه عظیمی از برندهای سرگرمی آمریکایی است که به سراسر جهان صادر می‌شوند اما نت‌فلیکس مجموعه‌ای از نمایش‌های جهانی است که از تمام کشورهای سراسر جهان گردآوری شده‌اند.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها