8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
ویروس کرونا| روبات خودروساز وارد عرصه مبارزه با کرونا شد
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

ویروس کرونا| روبات خودروساز وارد عرصه مبارزه با کرونا شد

دانشمندان موفق شدند از یک روبات که در کار تولید خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد با تغییراتی نرم‌افزاری برای انجام آزمایش‌های مربوط به ویروس کرونا استفاده کنند تا با این کار از ابتلای احتمالی پزشکان موجود در آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا جلوگیری به عمل آید.

اعتمادآنلاین| دانشمندان موفق شدند از یک روبات که در کار تولید خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد با تغییراتی نرم‌افزاری برای انجام آزمایش‌های مربوط به ویروس کرونا استفاده کنند تا با این کار از ابتلای احتمالی پزشکان موجود در آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا جلوگیری به عمل آید.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، محققان دانشگاه لیورپول بریتانیا موفق شدند با استفاده از این روبات 100 هزار پوندی روزانه، بدون اینکه سلامت پزشکان به خطر افتد و با نمونه‌های ویروس کرونا تماس پیدا کنند، 100 آزمایش کرونا انجام دهند.

 

به اعتقاد محققان، این روبات کارایی قابل ملاحظه‌ای نسبت به انسان دارد و قادر است در هفته 700 آزمایش انجام دهد، این مقدار آزمایش برای فارغ‌التحصیل شدن هر دانشجوی دکتری الزامی است.

 

این روبات می‌تواند به نقاط مختلف آزمایشگاه برود و نمونه‌ها را بردارد یا در جای خود قرار دهد، از ابزارها و دستگاه‌های موجود در آن هم استفاده کند، و بدین ترتیب مانع از ابتلای پزشکان به ویروس کرونا می‌شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها