12/4/2020
جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹
تعطیلی 2 هفته‌ای غار کتله‌خور در استان زنجان

تعطیلی 2 هفته‌ای غار کتله‌خور در استان زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: در راستای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، غار کتله‌خور تا دو هفته تعطیل است.

اعتمادآنلاین|  امیر ارجمند (مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان)  اظهار کرد: با توجه به بازدید زیاد علاقه‌مندان از این موزه و به منظور سلامت هموطنان، بازدید گردشگران به علت شیوع کرونا ویروس از غار کتله‌خور تا  دو هفته آینده انجام نمی‌شود.

 

ارجمند گفت: از 14 اسفندماه 1398 هیچ گردشگری در ویلاهای اقامتی غار کتله‌خور و روستای گرماب پذیرش نشده و تا مساعد نشدن شرایط از لحاظ حفظ سلامت همشهریان و مسافران این امکان وجود نخواهد داشت.

 

او ادامه داد: همچنین غارها دارای محیط سرد و مرطوب هستند و با توجه به اینکه ویروس کرونا در محیط سرد عمر و ماندگاری بیشتری دارد و همچنین وجود خفاش‌ها، حضور گردشگران و غارنوردان در غارها می‌تواند به شیوع یا تداوم ویروس کرونا در دوره‌های بعد کمک کند. از گردشگران و هم‌استانی‌ها درخواست می‌شود تا اطلاع ثانوی برای بازدید از این مجموعه گردشگری به کتله‌خور سفر نکنند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان افزود: برای مقابله ویروس کرونا، اجرای اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار گرفته است و تمامی مجموعه‌ها و اماکن گردشگری هر روز ضدعفونی می‌شوند و مورد بازرسی قرار می‌گیرند. این اقدامات در راستای حفاظت از سلامت شهروندان صورت گرفته است.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها