8/12/2020
چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
دولت چین 2.6 میلیون دلار رایانه به سینماداران پرداخت می‌کند

دولت چین 2.6 میلیون دلار رایانه به سینماداران پرداخت می‌کند

دولت چین برای جبران خسارات ناشی از کرونا، به 345 سینمادار این کشور یارانه پرداخت می‌کند.

اعتمادآنلاین| خبرگزاری دولتی شین هوا اعلام کرد که در مجموع 2.6 میلیون دلار (18 میلیون یوان چین) به 345 سینما به عنوان یارانه پرداخت می‌شود.


پرداخت این یارانه‌ها طبق معیاری انجام می‌شود که تعداد اکران‌ها در یک مجتمع یا سالن سینما و نیز آمار گیشه آن‌ها در سال 2019 را در نظر می‌گیرد.


سالن‌های سینما در سراسر چین به دلیل شیوع ویروس کرونا بیش از پنج ماه بسته شده اند.


از تاریخ 23 ژانویه به سینماداران چینی دستور داده شد که سالن هایشان را تعطیل کنند. تعداد کمی از آن‌ها سعی کردند در ماه آوریل مجدداً سالن‌ها را بازگشایی کنند، اما مخاطبان عمدتاً استقبال نکردند و به سینما نرفتند از این رو دولت مجددا به آن‌ها اعلام کرد که سریعاً سینما‌ها را تعطیل کنند. از آن زمان، تلاش برای تصمیم گیری جهت تعیین تاریخ بازگشایی همچنان در حد حدس و گمان باقی مانده است.


چین، با تدابیر سختگیرانه‌ای تلاش دارد تا ویروس کرونا را به طور کامل مهار کند. چینی‌ها علاوه بر قرنطینه گسترده چین اقدام به تعطیلی سالن‌های سینما کرده‌اند، این تعطیلی برای صنعت سینما در این کشور گران تمام شده است.

 

با این وجود مدیران سینمایی در چین به دنبال ارائه راه‌های جایگزینی هستند تا بتوانند سینما را از ورشکستگی نجات دهند.

 

سینمای این کشور تنها طی سه ماه اول شیوع کرونا بالغ بر 2 میلیارد دلار خسارت دید.


درآمد سینمای چین در ماه‌های ژانویه و فوریه سال 2020 رقم 238 میلیون دلار اعلام شد. این در حالی است که در همین بازه زمانی در سال 2019 درآمد سینمای چین از فروش گیشه 2 میلیارد و 148 میلیون دلار بوده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها