8/10/2020
دوشنبه، ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
درگیری کشورهای خلیج فارس به نفع دشمنان ماست
واشنگتن:

درگیری کشورهای خلیج فارس به نفع دشمنان ماست

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با یک شبکه خبری عربی گفت که درگیری کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به نفع دشمنان مشترک آمریکا و این کشورهاست.

اعتمادآنلاین| «مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌و‌گو با شبکه «الجزیره» گفت که درگیری کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به منافع مشترک آمریکا و این کشورها آسیب می‌رساند.

 

این اظهارات درست پس از آن است که شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» گزارش داد امارات طرح ارائه‌شده از سوی دولت آمریکا برای حل بحران در روابط قطر با کشورهای عربی و فشار به دولت ایران را ناکام گذاشته است.

 

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص گفت که «بحران کشورهای عربی حاشیه خلیج [فارس] مدت زیادی است که تداوم دارد و بر این باوریم که حل این بحران به نفع همه خواهد بود».

 

مورگان اورتاگوس در ادامه گفت: «لازم است کشورهای عضو شورای همکاری‌ خلیج [فارس] علیه تهدیدات منطقه‌ای با یکدیگر متحد شوند».

 
اورتاگوس افزود: «می‌خواهیم که تمام طرف‌های ذیربط بحران کشورهای عربی حوزه خلیج [فارس] را حل کنند».

 

فاکس نیوز در ارتباط با طرح آمریکا گزارش داده بود توافق میان کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس که امارات آن را به هم زد به خطوط هوایی قطر اجازه می‌داد از حریم هوایی عربستان و امارات عبور کند و این یک هدف مهم در کمپین فشار حداکثری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه ایران بود تا تهران را از سالانه 133 میلیون دلار درازای استفاده دوحه از آسمان ایران محروم کند

 

منبع: برنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها