8/8/2020
شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
آلودگی 104 مرکز بهزیستی به ویروس کرونا

آلودگی 104 مرکز بهزیستی به ویروس کرونا

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه 1333 نفر مبتلا به کرونا در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و دیگر مراکز بهزیستی شناسایی شدند، گفت: تاکنون 104 مرکز نیز از بین 2531 مرکز آلوده شده‌اند.

اعتمادآنلاین| وحید قبادی دانا درنشست خبری امروز خود  درباره اقدامات بهزیستی همزمان با شیوع کرونا در کشور گفت: یکی از گروه‌های در معرض آسیب در بیماری کرونا سالمندان، افراد دارای معلولیت و بیماران خاص هستند و از همین رو توجه ما به مراکز نگهداری شبانه‌روزی دو چندان شد. از 5 بهمن ماه اولین بخشنامه برای همه استان‌ها ارسال شد. گرچه بخشنامه وزارت بهداشت با تاخیر بود، اما شروع زودهنگام و ابلاغ بیش از 80 دستورالعمل تخصصی به تفکیک مراکز مختلف صورت پذیرفت.

 

وی با بیان اینکه به این ترتیب مهدهای کودک و مراکز روزانه تعطیلی شد و طبق مصوبه ستاد ملی کرونا پس از بازگشایی پذیرش با محدودیت انجام شد، ادامه داد: براین اساس قرنطینه بیماران مشکوک را پیگیری کردیم. همچنین در ارتباط با مراکز سعی کردیم که اتاق‌های ایزوله ایجاد شود. پذیرش توانخواهان جدید نیز ممنوع شد و همچنین ممنوعیت ملاقات نیز پیش‌بینی شد.

 

رییس سازمان بهزیستی با اشاره به کل مبتلایان به بیماری کرونا در کشور تصریح کرد: در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و دیگر مراکز بهزیستی 1333 نفر مبتلا به بیماری کرونا شناسایی شدند که از این تعداد 456 نفر در حال درمان هستند و همچنین از ابتدای کرونا تاکنون 133 نفر از این افراد جان خود را از دست داده‌اند.

 

وی افزود: در خصوص تعداد فوتی‌ها از حدود 12 هزار و 447 نفر که در کشور فوت شده‌اند رقم 133 نفر حدود یک درصد از کل فوتی‌ها را تشکیل می‌دهد. این رقم در کشورهای اروپایی 40 تا 50 درصد است.

 

به گفته وی، تاکنون 20 نفر از فرزندان بهزیستی به کرونا مبتلا شده‌اند و تاکنون موارد فوتی در بین فرزندان بهزیستی گزارش نشده است. از این تعداد 14 نفر در حال درمان هستند و 6 نفر نیز که ابتلای قبلی داشتند و بهبود یافته‌اند.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: تاکنون 104 مرکز نیز از بین 2531 مرکز آلوده شده اند که نگرانیم در روزهای آینده این رقم  افزایش یابد. این اقدامات باید جدی گرفته شود و بخشنامهها و نظارتهای تخصصی و کاملی را روی فعالیت مراکز داشته باشیم.

 

قبادی دانا با بیان اینکه کارگروه بازرسی و نظارت بر پروتکل‌های مراکز نیز تشکیل شده است، گفت: 3341 گزارش جمع آوری شده است که به شکل خودارزیابی، ستادی و آنلاین بوده است. طبق گزارش‌ها تقریبا بین 88 تا 95 درصد بازدیدهای استانی و کشوری در وضعیت خوب، 4 تا 9 درصد متوسط، 1تا 2.5 درصد شرایط ضعیف داشتند. استان‌های دارای وضعیت اجرای پروتکل‌ها در حد خوب استان‌های تهران، فارس و گیلان و استان‌های هرمزگان، چهارمحال بختیاری و و آذربایجان غربی بیشترین موارد ضعیف را داشتند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها