8/6/2020
پنج شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۹۹
بحث اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در بررسی اعتبارنامه‌ها مطرح نبوده است
زهره سادات لاجوردی، نماینده مردم تهران، شمیرانات و ری در مجلس:

بحث اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در بررسی اعتبارنامه‌ها مطرح نبوده است

نماینده مردم تهران، شمیرانات و ری در مجلس گفت: آخرین مرحله تایید اعتبارنامه هر فردی خود مجلس شورای اسلامی است. علاوه بر تایید شورای نگهبان و مراجع چهاگانه مرحله آخر، مرحله‌ای است که در قانون پیش‌بینی شده و در وصیت‌نامه امام خمینی(ره) هم به آن خیلی تاکید شده است، در این مرحله باید خود نمایندگان تصمیم بگیرند.

اعتمادآنلاین| زهره سادات لاجوردی، نماینده مردم تهران، شمیرانات و ری در مجلس، درباره برخی گمانه‌ها مبنی بر اینکه رد اعتبارنامه تاجگردون به درخواست جبهه پایداری بوده است گفت: آخرین مرحله تائید اعتبارنامه هر فردی خود مجلس شورای اسلامی است. علاوه بر تائید شورای نگهبان و مراجع چهاگانه مرحله آخر، مرحله‌ای است که در قانون پیش‌بینی شده و در وصیت‌نامه امام خمینی (ره) هم به آن خیلی تاکید شده است، در این مرحله باید خود نمایندگان تصمیم بگیرند.

 

این عضو فراکسیون زنان مجلس افزود: درباره تاجگردون هم باید گفت تصمیم‌گیری درباره اعتبارنامه او فقط خواست جبهه پایداری نبود بلکه خواسته تعدادی از نمایندگان بود که برخی از آنها از جبهه پایداری بودند. البته این درخواست بدون دلیل و به خاطر مسائل شخصی نبود بلکه بنابر بررسی مستندات و ادله موجود توسط تعداد زیادی از نمایندگان که منحصر به جبهه پایداری نبودند، صورت گرفت. مستندات پیگیری و بررسی شد و وقتی نتیجه قطعی برای نمایندگان احراز شد، این مسئله را در جلساتی که داشتیم بررسی کردیم و وظیفه مجلس هم این بود که رسیدگی کند تا این مسئله در صحن علنی بررسی و رای‌گیری شود و نهایتا، رای نمایندگان بر رد این اعتبارنامه بود.

 

لاجوردی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود تائید اعتبارنامه صالحی به دلیل گرایش اصولگرایی او و رد اعتبارنامه تاجگردون به دلیل اصلاح‌طلبی او بوده است آیا چنین مطلبی صحت دارد یا خیر، عنوان کرد: بحث اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در بررسی اعتبارنامه‌ها مطرح نبوده است. اگر به ادله‌ای که به آنها استناد شد توجه کنید اصلا بحث اصولگرایی یا اصلاح‌طلبی شخصی مطرح نبود. اگر مستنداتی علیه یک فرد اصولگرا هم باشد، باید این مستندات بررسی شوند. ما طبق قانون پیش رفتیم و بحث جناح سیاسی اصلا مطرح نبود.

 

منبع: برنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها