1/17/2021
یکشنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹
وکلای محکومان حوادث آبان از ریاست قوه قضاییه درخواست مجدد بررسی کردند

وکلای محکومان حوادث آبان از ریاست قوه قضاییه درخواست مجدد بررسی کردند

وکیل مدافع یکی محکومان به اعدام حوادث آبان 1398 گفت که امروز درخواست رسیدگی دوباره به پرونده‌های موکلانشان را در قالب ماده 477 به رییس قوه قضاییه ارسال کرده اند.

اعتمادآنلاین| حسین تاج دراین باره اظهار کرد: به همراه 4 وکیل دیگر  پرونده را مطالعه کردیم و امروز درخواست اعمال ماده 477 را ضمن یک لایحه خدمت رییس قوه قضاییه  ارائه دادیم البته در کنار ان  دستور توقف اجرای حکم اعدام هم داشتیم. 

 

وکیل مدافع محمد رجبی ادامه داد: درخواست اعمال ماده 477 برای این است که در صورتی که رئیس قوه قضائیه رای قطعی صادره از هریک از مراجع قضائی را خلاف شرع بین تشخیص دهد، با تجویز اعاده دادرسی، پرونده را به دیوان عالی کشور ارسال تا در شعبی خاص که توسط رئیس قوه قضائیه برای این امر تخصیص می یابد رسیدگی و رای قطعی صادر نماید. شعب خاص مذکور مبنیاً بر خلاف شرع بین اعلام شده، رای قطعی قبلی را نقض و رسیدگی مجدد اعم از شکلی و ماهوی به عمل می آورند و رای مقتضی صادر می نمایند.


وی افزود: هنوز درخواست اعاده دادرسی تقدیم نشده، اما هفته آینده این درخواست به دیوان عالی کشور  ارائه می گردد. درخواست اعاده دادرسی از اسباب توقف اجرای حکم اعدام است. 

 

وی یاداور شد: قانونا حکم هنوز متوقف نشده و انشالله با ثبت اعاده دادرسی در هفته اینده امکان پذیر می شود ؛ البته که اجرای آن منوط به جری تشریفاتی است که هنوز مهیا نبوده و البته اطمینان به مساعدت مرجع قضائی در اینخصوص داریم. 

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها