4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
داوران چگونه به رشد فوتبال ایران کمک می‌کنند؟

داوران چگونه به رشد فوتبال ایران کمک می‌کنند؟

اعضای کمیته و دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال به دیدار حیدربهاروند سرپرست فدراسیون و مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران رفتند.

اعتمادآنلاین| در این جلسه که امروز (یکشنبه) بر پا شد، حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال با تاکید بر ضرورت همگرایی در جهت تقویت سطح داوری در رقابت ها عنوان کرد: خانواده بزرگ داوری در ارتقا فوتبال کشور جایگاه رفیعی دارد. بر این اساس، وظیفه ذاتی مدیران داوری در فدراسیون فوتبال این است که با همه توان در جهت بهره مندی از ظرفیت های مختلف در این حوزه پیشگام باشند. این موضوع جز با حفظ آرامش، کار دقیق، تلاش بی‌وقفه و وفاق و همدلی محقق نخواهد شد و انتظار همگان این است که کمیته و دپارتمان داوری همچنان در این مسیر گام بردارند تا فوتبال در این مقطع آسیب نبیند. داوران فوتبال ما خالص و  بی‌منت تلاش می‌کنند و کسی نمی‌تواند در فضای مجازی و حقیقی اتهامی به آنان وارد کند. در این میان اما موضوع مهمی وجود دارد؛ اینکه روند قضاوت‌ها باید در فضایی باشد که حداقل اشتباه حادث شود و تیم‌ها لطمه نخورند.

 

در ادامه این نشست، مهدی محمد نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: لیگ‌های باشگاهی با توجه به شرایط خاصی که به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح چهان پدید آمده است با پروتکل های خاص و الزامات مشخص آغاز شد اما فدراسیون و سازمان لیگ تلاش کردند با تعامل و هماهنگی با مراجع زیربط و مدیران باشگاه‌ها بهترین روند در این باره طی شود. بی تردید، داوری در این مسیر پیشگام است و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در این باب هم در همین مسیر طراحی می شود. در این شرایط، برنامه‌ریزی منسجم در بحث بررسی میدانی، چیدمان داوران و آنالیز دائمی عملکرد آنان اجرا می شود و بدون شک، داوران شایسته فوتبال کشور هم در این وضعیت حساس با تمرکز بالا همچون همیشه می توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

 

سپس فیلم رقابت تیم‌های ذوب آهن اصفهان و ماشین سازی به تصویر کشیده شد و زوایای مختلف مربوط به قضاوت تیم داوری این مسابقه توسط اعضای کمیته و رئیس دپارتمان داوری به نقد کشیده شد و توضیحات مقتضی بر اساس آنالیزهای صورت گرفته و گزارش های دریافتی ارائه و تصمیمات لازم در این باره اتخاذ شد.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها