5/8/2021
شنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
حداقل تا یک سال آینده واکسن کرونا را در ایران نخواهیم داشت
حریرچی:

حداقل تا یک سال آینده واکسن کرونا را در ایران نخواهیم داشت

معاون کل وزیر بهداشت گفت: مقابله با کووید19 از بیمارستان نیست و باید روی راه‌حل تغییر رفتار اجتماعی مردم کار کنیم.

اعتمادآنلاین| ایرج حریرچی ظهر امروز در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان گلستان اظهار کرد: در کشور 140 هزار تخت بیمارستانی داریم که 98 هزار تخت دولتی است. 30 هزار تخت جدید در طول دوره دولت تدبیر و امید داشتیم و 48 هزار تخت بازسازی شد. اگر این کارها صورت نمی‌گرفت، در این ایام که شیوع کرونا را داشتیم اتفاقات عجیب و غریبی در کشور رخ می‌داد.

 

وی با اشاره به اینکه بیماری کووید 19 یک مشکل جهانی است، افزود: حداقل تا یک سال آینده در سطح عمومی واکسن کرونا را در کشورمان نخواهیم داشت. تا زمان در اختیار قرار گرفتن واکسن باید راهکار ما رویکرد تغییر رفتار اجتماعی مردم باشد.

 

معاون کل وزیر بهداشت تصریح کرد: چاره ای جز این نداریم که مناسبات اجتماعی را تغییر دهیم.  باید از تمامی ظرفیت ها اعم از روحانیون، ریش سفیدان، نهاد خانواده، سلبریتی ها و ... برای تغییر نگرش مردم و کاهش تماس اجتماعی استفاده کرد.

 

حریرچی بیان کرد: تعداد فوتی های ناشی از کرونا این روزهای کشور، 50 درصد بیشتر از ایام پیک اول در اسفند و فروردین است. میزان مرگ و میر در پاییز و زمستان، بیشتر از تابستان خواهد بود.

 

وی با اشاره در پیش بودن ایام مذهبی در کشور، خاطرنشان کرد: اجتماعات در این ایام باید به حداقل برسد و به جای اینکه اطعام انجام گیرد بهتر است نسبت به نذر ماسک اقدام شود. کم هزینه‌ ترین، راحت ترین و بهترین راهکار مقابله با کرونا این است که 95 درصد مردم هنگام خروج از خانه ماسک بزنند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها