4/15/2021
پنج شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰
حمایت از ترامپ به پایین ترین سطح رسیده است

حمایت از ترامپ به پایین ترین سطح رسیده است

براساس نتایج نظرسنجی جدیدی، همزمان با اینکه بخش‌های مختلفی از آمریکا همچنان افزایش در شمار مبتلایان به ویروس کرونا را تجربه می‌کنند، میزان حمایت و تایید نحوه عملکرد رئیس جمهور این کشور در مبارزه با این پاندمی به پایین‌ترین سطح رسیده است.

اعتمادآنلاین| به نقل از پایگاه خبری هیل، نظرسنجی آسوشیتدپرس- مرکز NORC نشان می‌دهد که تنها 32 درصد از آمریکایی‌ها از نحوه رسیدگی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به شیوع ویروس کرونا حمایت می‌کنند؛ آماری که بیانگر کاهش 12 درصدی نسبت به یک نظرسنجی مشابه در ماه مارس است.

 

میزان حمایت از ترامپ در حوزه اقتصاد نیز که همیشه نقطه قوتش بود از ماه مارس به تدریج کاهش یافته است. 48 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفتند که نحوه مدیریت ترامپ در بخش اقتصاد در بحبوحه پاندمی کرونا را تایید می‌کنند در حالی که این آمار در ماه مارس 56 درصد بود.

 

به طور کلی تنها 38 درصد از آمریکایی‌ها گفتند که عملکرد ترامپ در کاخ سفید را تایید می‌کنند. با این حال نظرات در بین طرفداران دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات شدیدا متفاوت بود به طوری که 81 درصد از جمهوری‌خواهان عملکرد شغلی ترامپ را تایید کردند. با این حال 68 درصد از شرکت‌کنندگان جمهوری‌خواه در این نظرسنجی گفتند که نحوه مدیریت ترامپ در مبارزه با پاندمی کرونا را تایید می‌کنند.

 

این آمار به دنبال هفته‌ای منتشر شدند که در آن ترامپ ظاهرا نظر خود را درخصوص شدت این بحران بهداشتی کنونی تغییر داد. رئیس جمهور آمریکا در حالی که ابتدا گفته بود که ویروس کرونا نهایتا ناپدید خواهد شد اما در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه گذشته تاکید کرد که این پاندمی قبل از آنکه بهتر شود وخیم‌تر خواهد شد.

 

ترامپ همچنین از آمریکایی‌ها خواست تا به عنوان بخشی از تلاش‌ها برای مبارزه با شیوع کووید 19 از ماسک استفاده کنند. ترامپ قبلا تمایلی به استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی نداشت اما برای نخستین بار اوایل ماه گذشته در جریان بازدید از بیمارستان "والتر رید" ماسک به صورت زد.

 

براساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، تا عصر یکشنبه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر آمریکا به بیش از 4.1 میلیون رسید و 146 هزار تن نیز در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند.

 

آمریکا برای نخستین بار از مه سال جاری میلادی، هفته گذشته جان باختن بیش از هزار تن ظرف 24 ساعت را گزارش داد.

 

کاهش حمایت‌ها از نحوه عملکرد ترامپ در مبارزه با ویروس کرونا همزمان با نظرسنجی‌هایی شده که نشان می‌دهند جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 از ترامپ پیشی گرفته است.  

 

نظرسنجی جدید شبکه ان‌بی‌سی نیوز که روز یکشنبه منتشر شد، نشان داد که بایدن در ایالت‌های آریزونا، میشیگان و فلوریدا -سه ایالت کلیدی که ترامپ در انتخاب 2016 در آنها پیروز شده بود- از ترامپ پیشتاز است.

 

نظرسنجی آسوشیتدپرس-NORC بین 16 تا 20 ژوئیه برگزار شد و در آن 1057 تن شرکت داشتند. درصد خطای این نظرسنجی 4.3 درصد برآورد شده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها