8/9/2020
یکشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
خانواده‌ها داشتن سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه مد نظر قرار دهند
یک عضو کمیسیون اجتماعی:

خانواده‌ها داشتن سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه مد نظر قرار دهند

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: جمعیت جوان بیشتر، منجر به شرایط اقتصادی بهتر می‌شود. باید کاری کنیم که خانواده‌ها سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه ایران مد نظر قرار دهند.

اعتمادآنلاین| کیومرث سرمدی در مورد ضرورت طرح‌های موسوم به فرزند آوری گفت: بی‌شک این مهم دغدغه مقام معظم رهبری بوده و هست. در سالهای اخیر فرهنگی مثل «فرزند کمتر زندگی بهتر» از پویایی این ماجرا کاسته است. البته بخش مهمی از علت‌ها، اقتصادی بوده است.

 

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مشوق‌های فرزندآوری و ازدواج را ضعیف عنوان کرد و گفت: مشوق‌های ازدواج ما محدود می‌شود به یک وام ازدواج که آن هم مصیبت‌های خاص خود را دارد. مسئله مشوق‌ها بسیار مهم است. مجلس یازدهم و کمیسیون اجتماعی مجلس باید طرح‌های تخصصی در زمینه آسان‌سازی ازدواج را تسریع کند.

 

سرمدی با بیان اینکه «باید کاری کنیم که خانواده‌ها داشتن سه فرزند را برای آسایش خود و جامعه ایران مد نظر قرار دهند» گفت: با توجه به چالش‌های اقتصادی روز جامعه‌ ما، معتقدم که وضعیت بد اقتصادی و عدم امکان شرایط زندگی مناسب برای فرزندان از علت‌های مهم عدم اشتیاق به فرزندآوری است. مسائل اقتصادی بیشتر از مسائل فرهنگی تاثیرگذار است.

 

نماینده مردم همدان در مجلس در پایان اظهار کرد: نظر من این است که اگر فرزندآوری رونق پیدا کند، جامعه جوان‌تری خواهیم داشت و با توجه به پویایی جوانان می‌توانیم از حضور فعال آنها در عرصه اقتصادی به نفع جامعه استفاده کنیم. جمعیت جوان بیشتر، منجر به شرایط اقتصادی بهتر می‌شود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها