8/4/2020
سه شنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
توضیحات وزارت بهداشت پیرامون وضعیت بهداشت محیط زندان‌ها

توضیحات وزارت بهداشت پیرامون وضعیت بهداشت محیط زندان‌ها

سخنگوی وزارت بهداشت ادعای روزهای اخیر سازمان عفو بین‌الملل، در رابطه با بهداشت ندامتگاه‌‎های کشور در زمینه مبارزه با بیماری کرونا و بی‌توجهی وزارت بهداشت به درخواست‌های سازمان زندان‌ها را تکذیب کرد.

اعتمادآنلاین| سخنگوی وزارت بهداشت ادعای روزهای اخیر سازمان عفو بین‌الملل، در رابطه با بهداشت ندامتگاه‌‎های کشور در زمینه مبارزه با بیماری کرونا و بی توجهی وزارت بهداشت به درخواست های سازمان زندان‌ها را تکذیب کرد.

 

در روزهای اخیر، سازمان عفو بین‌الملل، در طی یک خبرسازی، در رابطه با بهداشت ندامتگاه‌‎های کشور در زمینه مبارزه با بیماری کرونا و بی‌توجهی وزارت بهداشت به درخواست های سازمان زندان‌ها پیرامون این موضوع، ادعاهایی مطرح کرده است.
 
در همین زمینه، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در گفت‌وگو با میزان در خصوص وضعیت بهداشت محیط زندان‌ها گفت: بازرسی‌ و نظارت‌ها از زندان‌ها افزایش پیدا کرده و مشاوره‌های لازم ارائه شده است و در حال حاضر مشکل خاصی از نظر بهداشتی در زندان‌های کشور وجود ندارد.
 
وی با اشاره به اینکه مشکل تهویه که در برخی زندان‌ها وجود داشت، برطرف شده است، ادامه داد: فاصله گذاری‌ها و استفاده از ماسک در حد مطلوب است و همکاری مستمر در این زمینه وجود دارد؛ همچنین در این راستا تاکنون دو گزارش در ستاد ملی مقابله با کرونا هم ارائه شده است. 

 

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه همچنین الزامات سلامت محیط و کار به همه زندان‌ها از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است، اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های حوزه بهداشت محیط، به صورت روزانه 58 هزار و 500 کلرسنجی توسط کارشناس رابط، 620 نمونه برداری میکروبی آب با مشارکت سازمان زندان‌ها انجام می‌شود.
 
لاری بیان کرد: بیش از 200 واحد و کارگاه تولیدی در زندان‌ها وجود دارد که در بازه زمانی شیوع ویروس کرونا، هزار و 542 مورد بازرسی از زندان‌ها انجام شده است؛ همچنین در سه ماهه نخست امسال 301 بازرسی انجام شده است.
 
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آمورش پزشکی توضیح داد: همچنین براساس آخرین بررسی‌های بهداشت محیط، میزان رعایت بهداشت عمومی در زندان‌ها به بیش از 93 درصد و استفاده از ماسک توسط زندانی‌ها به حدود 97 درصد رسیده است.
 
لاری متذکر شد: ضمنا در صورت ابتلا نیز، این بیماران در بیمارستان‌های دولتی تحت درمان قرار می‌گیرند.

 

منبع: میزان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها